Kızıltepe’de yine maganda kurşunu: 6 kişi yakalandı

Kızıltepe ilçe Emniyet Müdürlüğü, yorgun merminin isabet etmesiyle bir kadının yaralanmasına sebep olan 6 kişiyi yakaladı.

Kızıltepe’de yine maganda kurşunu: 6 kişi yakalandı
Kızıltepe’de yine maganda kurşunu: 6 kişi yakalandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Temmuz 2024 09:11
  • Güncelleme9 Temmuz 2024 09:36

Olay, 7 Temmuz 2024 günü saat 23.30 sıralarında, Kızıltepe’de meydana geldi. İlçeye İstanbul’dan misafir olarak gelen kadının omzuna yemek yediği esnada yorgun mermi isabet etti. Yaralanan kadın, sağlık ekiplerince Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, olayın yaşandığı saatlerde bölgede geniş çaplı çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, yorgun merminin bir düğün sırasında ateşlendiğini tespit etti. Olaya karıştığı belirlenen şahıslardan (6)’sı kısa sürede yakalandı. Şahısların ikamet ve iş yerinde yapılan aramalarda; 4 adet av tüfeği, 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 10 adet tabanca fişeği ve tüfeklere ait 28 adet ses fişeği ele geçirildi. Yakalanan şahısların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Uzmanlar, bu tür vakalarda, havaya ateş açanlar kadar silah kullanılmasına izin veren düğün salonlarının da sorumlu tutulabileceğine dikkat çekiyor.