Kızıltepe’de üvey kardeşlerin silahlı kavgasında 13 kişi gözaltına alındı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, dün üvey kardeşler arasında  çıkan ve 2’si ağır 5 kişinin yaralandığı silahlı kavganın sebebinin arazi anlaşmazlığı olduğu ortaya çıktı. Olaya ilişkin 13 şüpheli gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre, dün (27.01.2021)  Kızıltepe Atatürk mahallesi 865 sokak üzerinde yaşanılan üvey kardeşler ve babaları arasında yaşanılan silahlı kavgada 2’si ağır 5 kişi yaralanmıştı. Silahlı kavganın  […]

Kızıltepe’de üvey kardeşlerin silahlı kavgasında 13 kişi gözaltına alındı
Kızıltepe’de üvey kardeşlerin silahlı kavgasında 13 kişi gözaltına alındı
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Ocak 2021 10:59
  • Güncelleme28 Ocak 2021 11:04

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, dün üvey kardeşler arasında  çıkan ve 2’si ağır 5 kişinin yaralandığı silahlı kavganın sebebinin arazi anlaşmazlığı olduğu ortaya çıktı. Olaya ilişkin 13 şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, dün (27.01.2021)  Kızıltepe Atatürk mahallesi 865 sokak üzerinde yaşanılan üvey kardeşler ve babaları arasında yaşanılan silahlı kavgada 2’si ağır 5 kişi yaralanmıştı. Silahlı kavganın  aile içinde üvey kardeşleri arasında arazi anlaşmazlığı sebebiyle çıktığı öğrenildi.

Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde bir grubun kaçıştığı, arkadan gelen bir aracın da grubun arasına dalıp 2 kişiyi ezdiği anlar yer aldı. Aracın çarptığı ve yere yığılanın baba M.K. olduğu öğrenildi. Grupta bulunanlardan biri arkadan pompalı tüfeği araçtakilere doğrultup sıkarken, araçtan inenlerin de şahsı silah ve sopayla kovaladığı görüntülere yansıdı.

Öte yandan M.K.ve M.K isimli şahısların ateşli silah ile yaralandıkları ve Mardin Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin devam ettiği,  M.K isimli şahsın hayati tehlikesinin bulunduğu, Ş.K. isimli şahsın ateşli silah ile yaralandığı ve özel hastanede tedavi altında olduğu, H.K isimli şahsın araç çarpması sonucu yaralandığı ve Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde tedavi altında olduğu tespit edildi.

Ayrıca V.K. isimli şahıs ateşli silah yaralanması nedeni ile Mardin Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisi sonucu taburcu edildikten sonra yakalandığı belirtildi. Olay yerinde bulunan ikamette yapılan aramalarda 2 adet pompalı tüfek 1 adet kalaşnikof otomatik tüfek 1 adet baretta marka 7.65 tabanca ve bu silahlara ait dolu fişekler ve boş kovanlar bulunarak olay yeri inceleme ekiplerince muhafaza altına alındı.

13 gözaltı

Yapılan çalışmalarda Ş.K isimli şahsın kullanmış olduğu 34 BVZ 744 plakalı otomobil incelenmek üzere çekiciyle Asayiş Büro Amirliği bahçesine götürüldü. Araçta yapılan incelemelerde 1 adet AK47 otomatik tüfek bulunarak olay yeri inceleme ekipleri tarafından muhafaza altına alındı. Konu ile alakalı, H.K, M.K, A.K, V.K, E.K, Y.K, M.K, A.K, İ.K. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Olayın firari şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda daha sonrasında ise; S.K, Ü.K, F.K, A.K isimli şahıslar Mardin Devlet Hastanesi’nde yakalanarak toplamda 13 şahıs Cumhuriyet savcısı talimatıyla gözaltına alındı.