Kızıltepe’de trafik keşmekeşi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde trafik keşmekeşliği vatandaşı canından bezdiriyor. Trafiğin keşmekeşe dönüşmesinin en en büyük nedenlerinden biri de sürücülerin gelişi güzel park yapması. Kızıltepe’nin ana damarlarından olan Şahkulubey Caddesi ve Ersoylu Caddesi’nde trafik keşmekeşesi yaşanılıyor. Trafiğin keşmekeşe dönüşmesinin en büyük nedeni sürücülerin yanlış park yapması. İbrahim Özmen Caddesi’nden gelen araçlar, Şahkulubey Caddesi’nden gelen araçlar ve Ersoylu […]

Kızıltepe’de trafik keşmekeşi
Kızıltepe’de trafik keşmekeşi
Selman Güneş
  • 29 Ağustos 2022 11:07
  • 30 Ağustos 2022 08:47

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde trafik keşmekeşliği vatandaşı canından bezdiriyor. Trafiğin keşmekeşe dönüşmesinin en en büyük nedenlerinden biri de sürücülerin gelişi güzel park yapması.

Kızıltepe’nin ana damarlarından olan Şahkulubey Caddesi ve Ersoylu Caddesi’nde trafik keşmekeşesi yaşanılıyor. Trafiğin keşmekeşe dönüşmesinin en büyük nedeni sürücülerin yanlış park yapması.

İbrahim Özmen Caddesi’nden gelen araçlar, Şahkulubey Caddesi’nden gelen araçlar ve Ersoylu yününden gelen araçlar göbekte karşı karşıya gelerek göbekte tıkanıklığa sebebiyet veriyor. Durum böyle olunca özellikle trafik yoğunluğunun olduğu saatlerde göbek neredeyse tıkanıyor. Ayrıca araçlarını gelişi güzel park eden sürücüler de trafiği adeta kilitliyor. Zaman zaman araçların yanlış park yapılması sebebiyle maddi hasarlı kazalar da meydana geliyor.

Vatandaşlar gerekli denetimlerin yapılmasını istiyor.