Kızıltepe’de su kesintisi: Çarşı esnafı bidonlarla su arıyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde su sıkıntısı vatandaşı çileden çıkarttı. Cumhuriyet Meydanında 4 gündür musluklardan su akmayınca esnaf bidonlarla su aramaya başladı. Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanında (Özgürlük Meydanı) 4 gündür su kesintisi yaşanılıyor. İlçenin en kalabalık alanı olan meydanda yaşanılan su sıkıntısı esnafı çileden çıkardı. Kuyusu olan binalardan bidonlarla su taşıyan esnaf, 90’lı yıllara […]

Kızıltepe’de su kesintisi: Çarşı esnafı bidonlarla su arıyor
Kızıltepe’de su kesintisi: Çarşı esnafı bidonlarla su arıyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Ekim 2021 09:58

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde su sıkıntısı vatandaşı çileden çıkarttı. Cumhuriyet Meydanında 4 gündür musluklardan su akmayınca esnaf bidonlarla su aramaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanında (Özgürlük Meydanı) 4 gündür su kesintisi yaşanılıyor. İlçenin en kalabalık alanı olan meydanda yaşanılan su sıkıntısı esnafı çileden çıkardı. Kuyusu olan binalardan bidonlarla su taşıyan esnaf, 90’lı yıllara geri döndüklerini söyleyerek tepkisini dile getirdi.


İsmini vermek istemeyen bir esnaf, “4 gündür sular kesik. Neden kaynaklandığını bilmiyoruz. Kimse bir açıklama yapmıyor. Bidonlarla su doldurmaya çalışıyoruz. Ekipleri aradığımızda su gelecek diyorlar. Rezillik yaşıyoruz. Suyumuzun gelmesini istiyoruz.” dedi.