Kızıltepe’de su kesintileri

Son günlerde Kızıltepe’de yaşanan su kesintileri ile ilgili ÇEVGÖN Başkanı Menduh Çakar, sosyal medya üzerinde bir açıklama yaparak Ramazan ayının arifesinde su sorununun halkı sıkıntıya sokacağını ileri sürdü. Kızıltepe Kaymakamı ve Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin Çam’dan geç de olsa konuyla ilgili bir açıklama beklediklerini belirten ÇEVGÖN Başkanı Menduh Çakar “ 300 bine aşkın […]

Kızıltepe’de su kesintileri
Kızıltepe’de su kesintileri
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Nisan 2021 22:27
  • Güncelleme9 Nisan 2021 22:37

Son günlerde Kızıltepe’de yaşanan su kesintileri ile ilgili ÇEVGÖN Başkanı Menduh Çakar, sosyal medya üzerinde bir açıklama yaparak Ramazan ayının arifesinde su sorununun halkı sıkıntıya sokacağını ileri sürdü.

Kızıltepe Kaymakamı ve Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin Çam’dan geç de olsa konuyla ilgili bir açıklama beklediklerini belirten ÇEVGÖN Başkanı Menduh Çakar “ 300 bine aşkın nüfusu olan bir ilçede 3 gündür içme suyu yok. Ama hiç bir yetkili bir açıklama yapma gereği hissetmiyor. Bu halk rötuş hizmet istemiyor bazıları da kalkıp ahım şahım hizmetleri alkışlıyor yetkilileri ilgilileri eleştiri edecek yerine onları övüyor; yazık günah halkın öncelik taşıyan sorunları ilgililere yetkililere iletelim yerinde kalıcı dayanaklı yapılan hizmetleri bizde alkışlayacağız” ifadelerini kullandı.

Elektrik zulmünün olduğu bu süreçte ramazan ayına girerken vatandaş ve esnafı derinden etkileyen bir de su problemi çıktığına dikkat çeken Çakar “Ama nedense hiçbir yetkili açıklama yapma gereği hissetmiyor. Koltuğunda oturanların bu ilçenin böylesine bir sorunu ile ilgili sessiz kalmaması gerekiyordu. Hiç mi bu belediyenin bir havuzu yoktu. Eskiden sular kesildiğinde bile tankerler mahalle mahalle su götürerek insanlara yardımcı olmaya çalışırdı. Yazık ki ne yazık, halkımız bu durumları hiçbir zaman hakketmedi. Ama biz güzel umutları taşımaya devam ediyoruz” diye konuştu.