Reklam
Reklam
Reklam

Kızıltepe’de Skolyoz hastası Hevidar için canlı yayında yardım toplandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Skolyoz Kifoz hastası Hevidar Sezer için canlı yayında düzenlenen yardım kampanyasında 100 bin TL toplandı. 

Kızıltepe’de Skolyoz hastası Hevidar  için canlı yayında yardım toplandı
Kızıltepe’de Skolyoz hastası Hevidar  için canlı yayında yardım toplandı
Birhat Aydemir
  • Yayınlanma16 Aralık 2023 09:46
  • Güncelleme16 Aralık 2023 09:47

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Skolyoz Kifoz hastası Hevidar Sezer için canlı yayında düzenlenen yardım kampanyasında 100 bin TL toplandı. 

Kızıltepe Yeni Mahalle2de yaşan 25 Yaşındaki Hevidar Sezer’e 12 yıl önce halk arasında kamburluk olarak da bilinen skolyoz kifoz  teşhisi konuldu.  Peki bu Hevidar Sezer’in hayatını kabusa çeviren skolyoz kifoz nedir? Skolyoz çocukluk ve erişkin dönemde görülebilen, omurganın sağa ya da sola eğriliği olarak tanımlanabilir. Skolyoz, serebral palsi ve kas distrofisi gibi durumlardan kaynaklanabilirken, çoğu skolyozun nedeni bilinmemektedir.

 

Yaşamı gün geçtikçe zor bir hal almaya başlayan Hevidar Sezer’in sağlığına kavuşması için 500 bin TL gerekiyor. Her gün hayattan biraz daha uzaklaşan Hevidar Sezer, bu parayı temin edip İstanbul’da üzel bir hastanede tedavi olmalı. Ancak 5 çocuklu Sezer ailesinin maddi imkanı buna el vermiyor . Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği girişimleriyle Mardin Valiliği onayıyla Hevidar Sezer için yardım kampanyası başlatıldı. Ziraat Bankasında Hevidar Sezer’in tedavi masraflarının karşılanması için açılan hesapta bugüne kadar 157 bin lira toplandı.

Dün akşam da Mardin GZT Facebook sayfası üzerinden Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği öncülüğünde Hevidar Sezer’e destek amaçlı canlı yayın yapıldı. Canlı yayında Mardin Valiliği onaylı yardım kampanyası için açılan banka hesabı paylaşıldı. Bir saatlik canlı yayın boyunca Sezer İçin 100 bin liraya yakın para toplandı. Telefonla bağlanan hayır severler Sezer’in eski sağlığına kavuşması için ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belirtti.

Kumbarasındaki parayı gönderdi.

Programa katılan ve bu canlı yayına öncülük eden Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği  Başkanı Sadettin Kandemir’in oğlu Berat Kandemir, canlı yayına bağlanarak kumbarasındaki 200 TL’yi göndermesi babasını ve izleyicileri oldukça duygulandırdı. Telefonla bağlanan Berat Kandemir Sezer2in sağlığına kavuşması için dua etti.

Hevidar Sezer de kendisine yardım elini uzatanlara teşekkür ederek bir an önce sağlığına kavuşmasını arzuladığını söyledi.