Kızıltepe’de sivil toplum kuruluşları şehir hastanesini ilçelerinde istiyor

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, yaptıkları ortak açıklamada konumu nedeniyle şehir hastanesinin Kızıltepe’de yapılması gerektiğini belirtti. Kızıltepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter yaptıkları ortak çağrıda “Mardin ilimiz ve bölgemiz için acil ihtiyaç haline gelmiş Şehir hastanesi’nin […]

Kızıltepe’de sivil toplum kuruluşları şehir hastanesini ilçelerinde istiyor
Kızıltepe’de sivil toplum kuruluşları şehir hastanesini ilçelerinde istiyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Ağustos 2021 09:11

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, yaptıkları ortak açıklamada konumu nedeniyle şehir hastanesinin Kızıltepe’de yapılması gerektiğini belirtti.

Kızıltepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter yaptıkları ortak çağrıda “Mardin ilimiz ve bölgemiz için acil ihtiyaç haline gelmiş Şehir hastanesi’nin Kızıltepe ilçemizde yapılması konusunda sayın yetkililerimizden haklı ve yerinde bir talep olarak çağrıda bulunuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Şehir Hastanesinin Kızıltepe’de yapılması için  yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kızıltepe nüfus büyüklüğü itibariyle 43 ilden büyük, Mardin merkez nüfusunun iki katına yakındır, Suriye’ye sınır komşusudur, Şanlıurfa ilimize bağlı Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerine ve bağlı köylerine birçok yönden hizmet sunmaktadır. Nusaybin ve Derik ilçelerimizle iç içedir. Aynı zamanda Mardin havalimanı Kızıltepe’dedir.

Mardin Şehir hastanesi Kızıltepe’de kurulması konum itibariyle sadece Mardin insanlarımız için değil, aynı zamanda sunacağı sağlık hizmetleri konusunda bölgemize hitap edecektir.

MARDİN,İN HER YERİ BİZİM İÇİN AYNIDIR.

 Biz önce Mardinliyiz, Mardinli olmaktan da gurur duyuyoruz. Yıllardır Mardin’e tıp fakültesi ve hastanesi’nin yapılması için Mardinliler olarak birlikte çok mücadele verdik. Çok şükür tıp fakültesi projesi imzalandı. Mardin il merkezimizde mevcut hastanelerimiz ve tıp fakültemizin faaliyete geçmesiyle neredeyse 1000 yataklı hastane hizmeti merkezde verilecek. Bu da merkez ve komşu ilçelerimizin ihtiyacına yeterli cevap vereceğinden, yapılması düşünülen Mardin Şehir Hastanesinin mutlaka Kızıltepe’de olmasını haklı bir talep olarak devlet yetkililerimizden özellikle, arz ve istirham ediyoruz. Gerekirse bu konu için muhtarlar ve sivil toplum olarak imza kampanyası başlatır ve toplanacak yüzbinlerce imzayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, sağlık bakanımıza ve ilgili devlet idarecilerimize arz edeceğiz.”