Kızıltepe’de saat kulesi Kilise Caddesi’ne dikildi

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi, daha önce eski Hastane Caddesi kavşağına üzerinde bulunan ve bir süre önce kaldırılan 10 metre yüksekliğinde saat kulesini Kilise Caddesi’nin girişine dikti. Kızıltepe Belediyesi, daha önce eski Hastane Caddesi üzerindeki kavşakta bulunan ve HDP’li belediye tarafından kaldırılıp depoya konulan 10 metre yüksekliğindeki saat kulesini Kilise Caddesi ve belediyenin önünden geçen kavşağa […]

Kızıltepe’de saat kulesi Kilise Caddesi’ne dikildi
Kızıltepe’de saat kulesi Kilise Caddesi’ne dikildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Şubat 2021 09:11

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi, daha önce eski Hastane Caddesi kavşağına üzerinde bulunan ve bir süre önce kaldırılan 10 metre yüksekliğinde saat kulesini Kilise Caddesi’nin girişine dikti.

Kızıltepe Belediyesi, daha önce eski Hastane Caddesi üzerindeki kavşakta bulunan ve HDP’li belediye tarafından kaldırılıp depoya konulan 10 metre yüksekliğindeki saat kulesini Kilise Caddesi ve belediyenin önünden geçen kavşağa dikti.  Gece aydınlatmalı olan saat kulesi, elektrik kesintisi, arıza ve benzeri sebeplerle durması halinde kendisini GPS üzerinden otomatik ayarlayarak güncel zamana geliyor.

Ne olmuştu?

Kızıltepe Belediyesi 4 Ağustos 2009 tarihinde ilçe merkezinde bulunan bir kavşağın ismini Uğur Kaymaz olarak değiştirmiş ve avuçlarında güvercin bulunan 2 çocuk heykeli yaptırmıştı. Kayyum belediye tarafından heykel yerinden kaldırılıp depoya kaldırılmıştı. HDP seçimlerde belediyeyi kazandığında Kayyumun diktiği heykeli kaldırıp depoya yerleştirmişti.