Kızıltepe’de refüjler neden bakımsız?

Türkiye’yi Ortadoğu’ya bağlayan İpekyolu’nun Mardin’in Kızıltepe ilçesinden geçen bölümünde gidiş ve gelişi ayrın refüjün hali içler acısı. Bakımsız bırakılan refüj ve kavşaklarda ağaçlar susuzluktan kurumuş, çöp yığınları oluşmuş. Vatandaş, refüjlerin neden bakımsız bırakıldığını soruyor. Uluslararası trafik akışının sağlandığı İpekyolu’nun Kızıltepe ilçesinden geçen bölümünde refüj ve kavşaklar bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle adeta çölü andırıyor. Temizlenmesi ve […]

Kızıltepe’de refüjler neden bakımsız?
Kızıltepe’de refüjler neden bakımsız?
Selman Güneş
  • 30 Haziran 2022 14:27
  • 30 Haziran 2022 15:16

Türkiye’yi Ortadoğu’ya bağlayan İpekyolu’nun Mardin’in Kızıltepe ilçesinden geçen bölümünde gidiş ve gelişi ayrın refüjün hali içler acısı. Bakımsız bırakılan refüj ve kavşaklarda ağaçlar susuzluktan kurumuş, çöp yığınları oluşmuş. Vatandaş, refüjlerin neden bakımsız bırakıldığını soruyor.

Uluslararası trafik akışının sağlandığı İpekyolu’nun Kızıltepe ilçesinden geçen bölümünde refüj ve kavşaklar bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle adeta çölü andırıyor. Temizlenmesi ve bakımları ekipler tarafından yapılması gereken orta refüj ve kavşaklar şehir estetiğini de bozuyor.

Refüjün bir an önce bakımlarının yapılmasını ve temizlenmesini isteyen vatandaşlar, “Bu yol Türkiye’yi Ortadoğu’ya bağlayan transit bir yol. Bu yol Mardin’imize hiç yakışmıyor. Ekiplerin bir an önce temizliğini yapsın ve bakımlarını yapsınlar.” diye tepki gösterdi.