Kızıltepe’de oyun şenliği başladı

Kızıltepe’de Kaymakamlık ile Dünya Etnospor Konfederasyonu ortaklaşa yaptığı ve 5 gün boyunca sürecek Oyun Şenliği başladı. Halı Caddesi’nde belirlenen alanda 5 gün sürecek şenlik, her yaştan katılımcıyı okçuluk, mas güreşi, mangala, ok savaşları, kol kapama, 9 ve 3 taş, topaç ve ebru gibi spor ve sanat dallarıyla buluşturacak. Şenliğin ilk gününde çocuklar çeşitli oyunları, eğitmenlerden […]

Kızıltepe’de oyun şenliği başladı
Kızıltepe’de oyun şenliği başladı
Selman Güneş
  • 6 Aralık 2022 08:47

Kızıltepe’de Kaymakamlık ile Dünya Etnospor Konfederasyonu ortaklaşa yaptığı ve 5 gün boyunca sürecek Oyun Şenliği başladı.

Halı Caddesi’nde belirlenen alanda 5 gün sürecek şenlik, her yaştan katılımcıyı okçuluk, mas güreşi, mangala, ok savaşları, kol kapama, 9 ve 3 taş, topaç ve ebru gibi spor ve sanat dallarıyla buluşturacak.

Şenliğin ilk gününde çocuklar çeşitli oyunları, eğitmenlerden öğrenerek oynama fırsatı buldu.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gün sürecek şenliğe bütün çocukları beklediklerini söyledi.

Şenlikte 10 farklı oyun alanının kurulduğunu, bu alanlarda geleneksel oyunların oynandığını ifade eden Cıdıroğlu, “Geçmişten gelen bu oyunları geleceğe taşımayı arzu ediyoruz. Şenlikten sonra konfederasyon, bu oyun aletlerini bizlere hediye edecek. İnşallah geçmişi geleceğe taşıyacağız. İlçemizde çok fazla genç ve çocuğumuz var. Şenlikte günde 1500 çocuğumuza ulaşmaya çalışacağız. Bunu artırmaya da çalışacağız. Bu araç ve gereçler bizde kalacağı için diğer çocuklarımıza da bunları ulaştıracağız.” dedi.

Şenliğe katılan çocuklarda oynadıkları oyunlar sayesinde çok eğlendiklerini anlattı.