Kızıltepe’de köy çocukları brandadan yapılan havuzda serinliyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sıcak havalardan bunalan çocuklar branda ve naylondan yapılan havuzda serinliyor. Kızıltepe’ye bağlı kırsal Beşik mahallesinde sıcak havaların artması sebebiyle Serhat Güneş, kardeşi ve kuzenlerinin serinlemesi için evinin avlusuna demirin etrafını branda ve naylonla kapatıp içerisine su doldurdu. Sıcak havada brandadan yapılan havuzda hem yüzen hem de serinleyen çocuklar doyasıya eğleniyor. Zamanla köydeki […]

Kızıltepe’de köy çocukları brandadan yapılan havuzda serinliyor
Kızıltepe’de köy çocukları brandadan yapılan havuzda serinliyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma24 Temmuz 2021 11:48
  • Güncelleme24 Temmuz 2021 12:07

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sıcak havalardan bunalan çocuklar branda ve naylondan yapılan havuzda serinliyor.

https://youtu.be/0-GJifl2OlM

Kızıltepe’ye bağlı kırsal Beşik mahallesinde sıcak havaların artması sebebiyle Serhat Güneş, kardeşi ve kuzenlerinin serinlemesi için evinin avlusuna demirin etrafını branda ve naylonla kapatıp içerisine su doldurdu. Sıcak havada brandadan yapılan havuzda hem yüzen hem de serinleyen çocuklar doyasıya eğleniyor. Zamanla köydeki diğer çocuklar brandalı havuza büyük ilgi göstermeye başladı.

Amcasının kendilerine havuz yaptığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Mahmut Güneş,  “Amcamız havalar sıcak olduğu için çadırla ve naylonla havuz yaptı. Yüzüyoruz, serinliyoruz sıcaktan dolayı. Havanın 43 derece olmasından dolayı burada serinliyoruz. Kızıltepe’ye de gidemiyoruz onun için burada serinliyoruz” dedi.