Kızıltepe’de kadın futbol takımının idolü Zlatan Ibrahimovic

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle kurulan Kızıltepe Spor Lisesi Kadın Futbol takımı ilçedeki kızların ilgi odağı oldu. 3. Lig’te mücadele edecek olan kadın futbol takımı lige iddialı hazırlanırken idollerinin Milan’ın yıldızı Zlatan Ibrahimovic olduğunu söylüyor. Kızıltepe’de kadınları futbol heyecanı sardı. Kızıltepe Spor Lisesi bünyesinde kurulan Kadın futbol takımına ilçedeki kızlar yoğun ilgi gösteriyor. […]

Kızıltepe’de kadın futbol takımının idolü Zlatan Ibrahimovic
Kızıltepe’de kadın futbol takımının idolü Zlatan Ibrahimovic
Selman Güneş
  • 14 Aralık 2021 10:39

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle kurulan Kızıltepe Spor Lisesi Kadın Futbol takımı ilçedeki kızların ilgi odağı oldu. 3. Lig’te mücadele edecek olan kadın futbol takımı lige iddialı hazırlanırken idollerinin Milan’ın yıldızı Zlatan Ibrahimovic olduğunu söylüyor.

Kızıltepe’de kadınları futbol heyecanı sardı. Kızıltepe Spor Lisesi bünyesinde kurulan Kadın futbol takımına ilçedeki kızlar yoğun ilgi gösteriyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar 3. Liginde bu sezon mücadele edecek olan Kadın futbol takımında, kulüp başkanlığını spor lisesi müdürü Mesut Kılıç, teknik direktörlüğünü Hasan Ablak, genel koordinatörlüğünü Tahsin Karaalp, Sportif direktörlüğünü Serdar Aydoğan yapacak. Kadrosunda 28 futbolcu barındıran takımın 29 Aralık’ta fikstürü çekilecek ve grupları belli olacak. Takım ilk maçını 5 Şubat tarihinde oynayacak.


KIZILTEPE SPOR LİSESİ KADIN FUTBOL TAKIMI

İlçe stadında antrenör Hasan Ablak gözetiminde çalışmalarını sürdüren takımın istekli ve arzulu çalışmaları Ablak’ın yüzünü güldürüyor. İlçede ilk defa bir takın futbol takımı kurulduğunu ifade eden Teknik Direktör Hasan Ablak, ilgi ve alakanın yoğun olduğunu söylüyor. Ablak, “Spor lisesi bünyesinde takımı kurduk. Çocukların hepsi Kızıltepeli. Kimisi okul okuyor, kimisi okulu bitirdi, kimisi öğretmen. Hazırlıklarımız çok iyi gidiyor. Tabi son zamanlarda Türkiye’de bayan futbolu ön plana çıktı. Memleketimizde böyle bir şey yoktu. Sadece erkek futbolu vardı. Kadın takımını da kurduk çok büyük ilgi ve alaka var. Millet beni arıyor, biz de kızlarımızı gönderelim diyor. Bu Bizim için çok anlamlı. Bu projenin içerisinde olduğum için çok mutluyum.” diye konuştu.

Kızıltepeli kadın futbolcuların idolü ise Milan’ın dünyaca ünlü yıldızı Zlatan Ibrahimovic.
Ceylan Yalçınkaya, “Benim mevkim santrafor. İdolüm de Ibrahimovic. Gollerimi onun gibi atmaya çalışıyorum. Misalen Orta sahada röveşata attı. Onun o golünü çok seviyorum. Bunun için idolüm de odur.” dedi.