Kızıltepe’de her yağmurda altyapı rezaleti

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz yaz aylarında alt yapısı ve üstyapısı yenilenen Ersoylu Caddesi’nde vatandaşların uyarısına rağmen yetersiz yapılan su giderleri az yağan yağmurda bile yolun göle dönmesine sebep oldu. Kızıltepe’de gece saatlerinde beklenen yağmur başladı. İlçede özellikle altyapı ve üst yapısı yeni yapılan yollarda oluşan su birikintileri araç sürücülerini zorladı. ALT YAPI YETERSİZ Koçhisar Mahallesi […]

Kızıltepe’de her yağmurda altyapı rezaleti
Kızıltepe’de her yağmurda altyapı rezaleti
Selman Güneş
  • 29 Ekim 2021 09:10

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz yaz aylarında alt yapısı ve üstyapısı yenilenen Ersoylu Caddesi’nde vatandaşların uyarısına rağmen yetersiz yapılan su giderleri az yağan yağmurda bile yolun göle dönmesine sebep oldu.

Kızıltepe’de gece saatlerinde beklenen yağmur başladı. İlçede özellikle altyapı ve üst yapısı yeni yapılan yollarda oluşan su birikintileri araç sürücülerini zorladı.

ALT YAPI YETERSİZ

Koçhisar Mahallesi Ersoylu Caddesi’nde alt yapı yetersizliği uyarılara rağmen önlem alınmayınca vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Yağan az yağmura rağmen gider yetersiz olduğu için cadde göle döndü.

HER YAĞMURDA MANZARA AYNI

Her yağmurda aynı manzarayla karşılaştığını ifade eden mahalle sakinleri problemin çözülmediğini ve su gideri yapıldığında da yetkililere giderin yetersiz kalacağı uyarısı yaptıklarını ifade ettiler. Vatandaş su giderinin daha geniş yapılması gerektiğini belirtti.