Kızıltepe’de gençler arası türkü yarışması yapıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde her sene düzenlenen kültür ve sanat yarışmasında gençler Sahne Sırası Sende sloganıyla Türkü dalında yarıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün her yıl düzenlemiş olduğu Kültür ve Sanat Yarışmaları çerçevesinde “Sahne Sırası Sende” adlı, Gençler Arası Ses ve Müzik yarışması Düzce’de yapıldı. Gençler Arası Ses […]

Kızıltepe’de gençler arası türkü yarışması yapıldı
Kızıltepe’de gençler arası türkü yarışması yapıldı
Selman Güneş
  • 29 Mart 2022 13:45

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde her sene düzenlenen kültür ve sanat yarışmasında gençler Sahne Sırası Sende sloganıyla Türkü dalında yarıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün her yıl düzenlemiş olduğu Kültür ve Sanat Yarışmaları çerçevesinde “Sahne Sırası Sende” adlı, Gençler Arası Ses ve Müzik yarışması Düzce’de yapıldı. Gençler Arası Ses ve Müzik Yarışması 18-29 yaş arasında Türk Müziği, Popüler Müzik, Caz ve Elektronik Müzik olmak üzere 4 kategoride düzenlendi.

Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen programda  Türk müziği dalında 58 genç kıyasıya yarıştı.  Yare Söyleme türküsüyle Kader Gül,1. Seyit Erdaş Nasıl Yar Diyeyim  2. İbrahim Dede Gözleri Kömür türküsüyle 3. oldu.