Kızıltepe’de evi yanan ailenin yuvası Yetim ve Öksüzler Derneği’nce inşa ediliyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yangında küle dönen Tekin ailesinin evi, Yetim ve Öksüzler Derneğince yeniden inşa edildi. Kızıltepe İpek Mahallesi 428 Sokak’ta Bayram Tekin’in eşi ve 4 çocuğuyla birlikte oturdukları evleri, 28 Ağustos’ta çıkan yangında eşyalarla birlikte küle dönmüştü. Tamamen kullanılamaz hale gelen ev, Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneğince ilçedeki esnafın desteğiyle yeniden inşa edildi.  Evin […]

Kızıltepe’de evi yanan ailenin yuvası  Yetim ve Öksüzler Derneği’nce inşa ediliyor
Kızıltepe’de evi yanan ailenin yuvası  Yetim ve Öksüzler Derneği’nce inşa ediliyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Aralık 2020 11:50

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yangında küle dönen Tekin ailesinin evi, Yetim ve Öksüzler Derneğince yeniden inşa edildi.

Kızıltepe İpek Mahallesi 428 Sokak’ta Bayram Tekin’in eşi ve 4 çocuğuyla birlikte oturdukları evleri, 28 Ağustos’ta çıkan yangında eşyalarla birlikte küle dönmüştü. Tamamen kullanılamaz hale gelen ev, Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneğince ilçedeki esnafın desteğiyle yeniden inşa edildi.  Evin kapı ve pencereleri takıldı, boya ve bana yapıldı. Önümüzdeki günlerde eve beyaz eşyalar da yerleştirildikten sonra Tekin ailesinin yardımlarla inşa edildi sıcak yuvalarına girecekler. Yetim ve Öksüzler Derneği’ne teşekkür eden Bayram Tekin, “Onların katkılarıyla evimiz bu hale geldi. Şu ana kadar yaptıkları her şey için teşekkür ediyoruz.” dedi.