Kızıltepe’de evcilleştirdiği kartal kendisinden ayrılmıyor

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde yaşayan Sıddık Akyel, yavruyken yaralı bir halde bulduğu kaya kartalını bir yıldır besliyor. Akyel kartalı doğaya bıraksa da kartal tekrar Akyel’in yanından ayrılmıyor. Kızıltepe’de yaşayan Sıddık Akyel, tarlada yaralı bir halde gördükleri yavru kartalın yaralarını sardı ve aradan geçen bir yılda kartalı besledi. Şimdi 4 kilo ağırlığında olan kartal Akyel’den bir türlü […]

Kızıltepe’de evcilleştirdiği kartal kendisinden ayrılmıyor
Kızıltepe’de evcilleştirdiği kartal kendisinden ayrılmıyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Kasım 2020 10:15
  • Güncelleme9 Kasım 2020 11:21

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde yaşayan Sıddık Akyel, yavruyken yaralı bir halde bulduğu kaya kartalını bir yıldır besliyor. Akyel kartalı doğaya bıraksa da kartal tekrar Akyel’in yanından ayrılmıyor.

Kızıltepe’de yaşayan Sıddık Akyel, tarlada yaralı bir halde gördükleri yavru kartalın yaralarını sardı ve aradan geçen bir yılda kartalı besledi. Şimdi 4 kilo ağırlığında olan kartal Akyel’den bir türlü ayrılmıyor. Akyel kartalı doğaya bıraksa da uçan kartal tekrar Akyel’in bulunduğu alana geliyor.

Kartalın doğada dolaşıp tekrar kendilerine geldiğini ifade eden Akyel, “Bu kaya kartalıdır. Yavruyken burada buldum. Normalde vahşi hayvandır. Şuan yanımızda evcilleşmiş. Doğada dolaşıyor, istediği yere gidiyor. Akşam olduğunda tekrar yerine geliyor. Geliyor çatının üstüne konuyor” dedi.