Kızıltepe’de ekmeğe zam geldi

Mardin Kızıltepe ilçesinde artan maliyetler gerekçesiyle ekmek fiyatlarına zam yapıldı. Böylelikle 200 gram tekli ekmeğin fiyatı 3 TL oldu. Alınan bilgiye göre, özellikle gıda maddeleri olmak üzere birçok üründe yaşanan zamlardan ekmek de nasibini aldı. Un fiyatları ve maliyet artışları nedeniyle Kızıltepe ilçesinde bugünden geçerli  olacak şekilde ekmeğe 500 kuruş zam yapıldı. Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar […]

Kızıltepe’de ekmeğe zam geldi
Kızıltepe’de ekmeğe zam geldi
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Haziran 2022 08:41

Mardin Kızıltepe ilçesinde artan maliyetler gerekçesiyle ekmek fiyatlarına zam yapıldı. Böylelikle 200 gram tekli ekmeğin fiyatı 3 TL oldu.

Alınan bilgiye göre, özellikle gıda maddeleri olmak üzere birçok üründe yaşanan zamlardan ekmek de nasibini aldı. Un fiyatları ve maliyet artışları nedeniyle Kızıltepe ilçesinde bugünden geçerli  olacak şekilde ekmeğe 500 kuruş zam yapıldı.

Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ekmek fırını ve ekmek fabrikalarının un fiyatları ve giderlerin yükselmesi nedeniyle esnafın zam talebini yerinde görerek Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Mardin Fırıncılar Odası başkanları tarafından Mardin Esnaf Sanatkarlar Odaları birliği yönetim kuruluna sunulan zam talebi yerinde görülerek oy birliği ile kabul edildi.

Bugünden geçerli  geçerli olacak zamlı fiyatın ardından Kızıltepe’de  2,5 TL’den satılan 200 gram ekmek 3 TL’ye,  5 TL’ye satılan 400 gr çiftli ekmeğin fiyatı ise 6 TL’ye yükseltilmiş oldu.