Kızıltepe’de Dünya Otizm Günü kutlandı

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Dünya Otizm Günü kapsamında otizmli çocuklar ile bir araya geldi. Kızıltepe Özel Eğitim Uygulama Okulunda 2 Nisan Dünya Otizm Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin de katıldı. Okul idaresi tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler birbirinden farklı gösteriler sergiledi.  Reyhani ve […]

Kızıltepe’de Dünya Otizm Günü kutlandı
Kızıltepe’de Dünya Otizm Günü kutlandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Nisan 2022 18:19

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Dünya Otizm Günü kapsamında otizmli çocuklar ile bir araya geldi.

Kızıltepe Özel Eğitim Uygulama Okulunda 2 Nisan Dünya Otizm Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin de katıldı. Okul idaresi tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler birbirinden farklı gösteriler sergiledi.  Reyhani ve zeybek gösterisi izleyenlerden tam not aldı.

Müzik eğlencesi eşliğinde ilerleyen program öğrencilerin hep birlikte halay çekmesiyle şenlendi. Halaya Hüseyin Çam ve Bülent Şahin de katıldı. Öğrencilerle birlikte halay çekip onların mutluluğuna, sevincine ve neşesine ortak oldular.

Hüseyin Çam, otizmin bir hastalık ya da eksiklik değil bir farklılık olduğunu vurgulayıp, otizmin yanlış bilindiğine dikkat çekti. Çam: “Otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak toplum olarak hepimizin ortak meselesi. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki bu bir hastalık değil bir farklılık. Otizmli çocuklarımızın bu farklılıklarını öğrenmeli onları sevgiyle, bu farklı bilinçle kucaklamalıyız. Şunu bilmeliyiz ki sosyal yaşamda sağlıklı bir şekilde ve uyum içinde var olabilmeleri biz yetişkinlerin asli görevlerindendir. Çocuklarımız hepimizin göz bebeği” dedi.