Kızıltepe’de DEAŞ operasyonu: 5 gözaltı

Mardin’in Kızıltepe ilçesi ve Aydın’da polis ekiplerinin  düzenledi DEAŞ operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Kızıltepe ve Aydın’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda terör örgütü DEAŞ üyesi olmak suçundan 5 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Şüpheli şahısların ikamet adreslerinde gerçekleştirilen aramalarda   “örgütsel dokümanlara”  ve şüphelilere […]

Kızıltepe’de DEAŞ operasyonu: 5 gözaltı
Kızıltepe’de DEAŞ operasyonu: 5 gözaltı
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Aralık 2020 12:23

Mardin’in Kızıltepe ilçesi ve Aydın’da polis ekiplerinin  düzenledi DEAŞ operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Kızıltepe ve Aydın’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda terör örgütü DEAŞ üyesi olmak suçundan 5 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Şüpheli şahısların ikamet adreslerinde gerçekleştirilen aramalarda   “örgütsel dokümanlara”  ve şüphelilere ait “dijital materyallere” el konuldu.

Emniyetten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İlimizde her türlü terör örgütü eylem ve faaliyetlerinin engellenmesi/deşifre edilmesi ile örgütle irtibatı/iltisakı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yürütmekte olduğumuz çalışmalar kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla sunulur.”