Kızıltepe’de çocuklar Yeşilay Haftası’nda fidan dikti

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi Turgut Özal Kadın Merkezi’nde oyun odası kursunda yer alan çocuklar Yeşilay Haftasını fidan dikerek kutladı. Kızıltepe Belediyesi’nce gelecek nesillere doğa bilincini aşılamak amacıyla yapılan etkinlikte ilk önce öğretmenler tarafından Yeşilay Haftası’nın anlam ve önemi anlatıldı. Daha sonra çocuklar öğretmenleri ile birlikte Eren Parkı’nda fidanları toprakla buluşturup ilk can suyunu da kendileri […]

Kızıltepe’de çocuklar Yeşilay Haftası’nda fidan dikti
Kızıltepe’de çocuklar Yeşilay Haftası’nda fidan dikti
Selman Güneş
  • 3 Mart 2022 08:29

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi Turgut Özal Kadın Merkezi’nde oyun odası kursunda yer alan çocuklar Yeşilay Haftasını fidan dikerek kutladı.

Kızıltepe Belediyesi’nce gelecek nesillere doğa bilincini aşılamak amacıyla yapılan etkinlikte ilk önce öğretmenler tarafından Yeşilay Haftası’nın anlam ve önemi anlatıldı. Daha sonra çocuklar öğretmenleri ile birlikte Eren Parkı’nda fidanları toprakla buluşturup ilk can suyunu da kendileri verdi. Çocuklar, sağlıklı bir nesil, sağlıklı bir gelecek için Yeşilay’a destek olmanın mutluluğunu yaşadı.

Çocukların fidan dikme sevincine ortak olan öğretmenleri şunları ise şunları söyledi: “Yavrularımızla birlikte yarınlarımız için birer fidan diktik. Kendi elleriyle fidan dikme mutluğunu yaşadılar ve bizlere de yaşattılar. Minik ve temiz elleriyle diktikleri fidanlar yarın ağaç olacak ve şehrimizi güzelleştirecek, geleceğe nefes olan fidanlarımızı sık sık takip edip gelişimlerini de çocuklarımızla paylaşacağız”.