Kızıltepe’de çocuklar parkta çöp topladı

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde yapılan etkinlikte çocuklar, kendi mahallelerindeki parkta çöp topladı. Kızıltepe Koçhisar Mahallesinde çocuklar kendi aralarında düzenledikleri etkinlikle Koçhisar Parkı’nda çöp topladı. Çocuklar,  topladıkları çöpleri poşetlere koyarak belediye görevlilerine teslim etti. Vatandaşların çevreyi temiz tutması için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden küçük kahramanlar, herkesin duyarlı olmasını istedi. Organizasyonu yürüten Mehmet Kalkan, “Bu bizim […]

Kızıltepe’de çocuklar parkta çöp topladı
Kızıltepe’de çocuklar parkta çöp topladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Mayıs 2021 14:50

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde yapılan etkinlikte çocuklar, kendi mahallelerindeki parkta çöp topladı.

Kızıltepe Koçhisar Mahallesinde çocuklar kendi aralarında düzenledikleri etkinlikle Koçhisar Parkı’nda çöp topladı. Çocuklar,  topladıkları çöpleri poşetlere koyarak belediye görevlilerine teslim etti. Vatandaşların çevreyi temiz tutması için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden küçük kahramanlar, herkesin duyarlı olmasını istedi.

Organizasyonu yürüten Mehmet Kalkan, “Bu bizim görevimiz, ben yapsam, sen yapmasan çevremiz temizlenmez. Mahallemizdeki parkı temizledik” dedi.

Çocuklardan Davut Karadağ, “Mehmet Ağabey, bize parkı temizleyelim dedi. Biz de temizledik ve belediyemize yardım ettik. Koçhisar Parkı’mız temiz olsun istedik” şeklinde konuştu.

İnsanların duyarlı olması gerektiğini belirten çocuklardan Hüseyin Karadağ ise “İnsanlar yerlere çöp atmasın. Atıklarını çöplere atsınlar. İnsanlar çöplerini yere atmamalı. Çevremiz temiz olsun” açıklamasını yaptı.