Kızıltepe’de çiçekçilerde Anneler Günü yoğunluğu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Anneler Günü nedeniyle 2 gün tam kapanmadan muaf tutulan çiçekçilerde yoğunluk yaşanılıyor.  Çiçekçiler saat 10-17 arası açık olacak, evlere servisleri de gece yarısına kadar yapabilecek. Yurt genelinde uygulanan tam kapanmayla birlikte 17 günlük sokağa çıkma yasaklarında faaliyete devam eden fakat iş yapamayan çiçekçiler, Anneler Günü yoğunluğunu yaşıyor. Anneler Günü’nde saat 10.00 ile […]

Kızıltepe’de çiçekçilerde Anneler Günü yoğunluğu
Kızıltepe’de çiçekçilerde Anneler Günü yoğunluğu
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Mayıs 2021 04:59

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Anneler Günü nedeniyle 2 gün tam kapanmadan muaf tutulan çiçekçilerde yoğunluk yaşanılıyor.  Çiçekçiler saat 10-17 arası açık olacak, evlere servisleri de gece yarısına kadar yapabilecek.

https://youtu.be/3pKET0wqroM

Yurt genelinde uygulanan tam kapanmayla birlikte 17 günlük sokağa çıkma yasaklarında faaliyete devam eden fakat iş yapamayan çiçekçiler, Anneler Günü yoğunluğunu yaşıyor. Anneler Günü’nde saat 10.00 ile 17.00 arasında vatandaşlar evlerine en yakın çiçekçiye gidip çiçek alabiliyor. Saat 17.00’dan sonra ise çiçekçiler evlere servis yapıyor.

Kızıltepe’de  yıllardan beridir Mardin Caddesi üzerinde çiçek satışı yapan İnter Flower Çiçekçilik ve Çikolata işletmecisi Mahmut İlhan, “Cumartesi ve Pazar günü anneler günü açığız. Gelmek isteyen gelebilir biz muafız. Annesine hediye almak isteyeni de bekleriz. Sabah 10.00 ile akşam 17.00 arası müşteriler gelebilir. 17.00’dan sonra da biz paket servisi siparişlerimizi götürüyoruz. Tüm annelerimizin anneler gününü kutluyoruz” dedi.

Mahmut İlhan

Evine en yakın çiçekçiye  gelen Gülistan Şeran ismindeki vatandaş “Anneler günü için anneme çiçek almaya geldim. Buradan bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Herkese bol öpücükler” diye konuştu.