Kızıltepe’de cami için tarlalarını bağışladılar

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Akdoğan Mahallesinde Sarıdağ ailesinin bağışladığı arsa üzerinde yapılması planlanan çok amaçlı cami için kollar sıvandı. İlçe merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan Akdoğan Köyü 160 hane bin 500 nüfusa sahip. Suriye sınırına sıfır noktasında bulunan köyün en büyük eksiği ise cami. Ahmet ve Mehmet Sarıdağ kardeşler, köyün girişinde bulunan arazilerinin bir […]

Kızıltepe’de cami için tarlalarını bağışladılar
Kızıltepe’de cami için tarlalarını bağışladılar
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Ocak 2021 12:57
  • Güncelleme25 Ocak 2021 13:21

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Akdoğan Mahallesinde Sarıdağ ailesinin bağışladığı arsa üzerinde yapılması planlanan çok amaçlı cami için kollar sıvandı.

İlçe merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan Akdoğan Köyü 160 hane bin 500 nüfusa sahip. Suriye sınırına sıfır noktasında bulunan köyün en büyük eksiği ise cami.

Ahmet ve Mehmet Sarıdağ kardeşler, köyün girişinde bulunan arazilerinin bir kısmını cami ve Kur’an kursu yapılması için bağışta bulundu.

Bağışlanan 2 bin 500 metrekare arazi üzerine modern ve çok amaçlı cami yapılması için çalışmalara başlandı.

“Camii ve medrese inşa etmek için temeli attık, Rabbim tamamına erdirsin”

Köy İmamı Abdulhalık Özkoç, arazi bağışında bulunan Sarıdağ ailesine teşekkür ederek hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi.

Özkoç, “Köyümüz büyük ve bir camiye ihtiyaç vardı. Allah onlardan razı olsun çok güzel bir imam evi yapmışlar. Şimdi de Sarıdağ ailesinin katkılarıyla camii ve medrese inşa etmek için temel attık. Allah tamamına erdirsin inşallah.” dedi.

“Hakkın rızasını halkın rızasında bulmayı diliyoruz”

Mahalle Muhtarı Mahmut Sarıdağ da çok amaçlı caminin bitirilmesi için hayırseverlerden yardım beklediklerini belirtti.

Muhtar Sarıdağ, “Bizimkisi bir hayrı, güzelliği, hizmeti ‘ben yaptım’ diyerek gurura kapılmak ve nefsanî duyguları beslemek değildir. Çünkü bu riyakârlığa girer. Aksine bu güzellikleri genel paylaşıma açarak halk arasında bir örneklik oluşturarak teşvik etmektir. Yani dileğimiz, hakkın rızasını halkın rızasında bulmaktır. Bu samimiyetin halkın rızasında kabul edilmesini diliyorum. Bu güzel ve hayırlı hizmeti burada yaparken amacımız övünmek değil, bin 500 nüfuslu mahalleye bir camii, Kur’an kursu ve kütüphane kazandırmaktır. Bu amaçla bir çalışma içine girerek çalışmalar yürütüyoruz. Aile hekimliğimiz de var, orayı da A sınıfı hizmete dönüştürmek için de çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda hayırseverlerden yardım bekliyoruz.” dedi.

Mahalle sakinleri de bir an önce çok amaçlı caminin bitirilip hizmete açılacağı günü iple çektiklerini belirtti.