Kızıltepe’de borcu ödenmediği için müftülüğün elektriği kesildi

Mardin’in Kızıltepe İlçe Müftülüğü ve bir  Kur’an kursunun aydınlatma ve ısıtma giderlerinden doğan borçları  nedeniyle elektrikleri kesildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Kızıltepe İlçe Müftülü ve bir Kur’an kursunun yaklaşık 22 aydır aydınlatma ve ısıtma giderleri sebebiyle biriken 80 bin liraya yakanın borç yüzünden Dicle Elektrik A.Ş. (DEPSAŞ) tarafından elektrik kesildi. Öte yandan Kızıltepe’de bir çok […]

Kızıltepe’de borcu ödenmediği için müftülüğün elektriği kesildi
Kızıltepe’de borcu ödenmediği için müftülüğün elektriği kesildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Haziran 2021 13:42
  • Güncelleme10 Haziran 2021 14:07

Mardin’in Kızıltepe İlçe Müftülüğü ve bir  Kur’an kursunun aydınlatma ve ısıtma giderlerinden doğan borçları  nedeniyle elektrikleri kesildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Kızıltepe İlçe Müftülü ve bir Kur’an kursunun yaklaşık 22 aydır aydınlatma ve ısıtma giderleri sebebiyle biriken 80 bin liraya yakanın borç yüzünden Dicle Elektrik A.Ş. (DEPSAŞ) tarafından elektrik kesildi. Öte yandan Kızıltepe’de bir çok caminin de birikmiş elektrik borcundan dolayı elektriklerinin kesilebileceği belirtildi.   

Dün Mardin’de Ulu Camii ile birlikte 7 caminin elektriği kesilmişti. Müftülük kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Mardin genelinde yaklaşık 3 milyon 700 bin lira elektrik borcunun birikmiş durumda.