Kızıltepe’de Belediyesi sokak hayvanlarının sağlık kontrollerini yaptı

Mardin’in Kızıltepe Belediyesi Veteriner Hekimi ve zabıta ekipleri, sokak hayvanları yaşam alanlarına mama bırakıp sağlık kontrollerini gerçekleştirdi. Coronavirüs salgını sebebiyle restoran ve kafeterya gibi işletmelerin kapanması, vatandaşların da “Evde Kal” çağrılarına uymasıyla yiyecek bulması zorlaşan sokak hayvanları unutulmadı. Kızıltepe Belediyesi Veteriner Hekimi ve zabıta ekipleri, sokak hayvanlarının yaşam alanlarına mama bırakıp sağlık kontrollerini yaptı. Sokak […]

Kızıltepe’de Belediyesi sokak hayvanlarının sağlık kontrollerini yaptı
Kızıltepe’de Belediyesi sokak hayvanlarının sağlık kontrollerini yaptı
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Ocak 2021 11:03
  • Güncelleme4 Ocak 2021 11:04

Mardin’in Kızıltepe Belediyesi Veteriner Hekimi ve zabıta ekipleri, sokak hayvanları yaşam alanlarına mama bırakıp sağlık kontrollerini gerçekleştirdi.

Coronavirüs salgını sebebiyle restoran ve kafeterya gibi işletmelerin kapanması, vatandaşların da “Evde Kal” çağrılarına uymasıyla yiyecek bulması zorlaşan sokak hayvanları unutulmadı. Kızıltepe Belediyesi Veteriner Hekimi ve zabıta ekipleri, sokak hayvanlarının yaşam alanlarına mama bırakıp sağlık kontrollerini yaptı.

Sokak hayvanlarının yoğunlukta olduğu park, bahçe gibi yaşam alanlarına mama ve su dağıtımı gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca daha önce sokak hayvanları için ilçenin 6 noktasına kurulan 12 yemlik de kontrol edilerek mama takviyesi sağlandı. Bu yemliklerin düzenli aralıklarla kontrol edildiğini belirten ekipler, gerekli takviyelerin yapıldığını söyledi.

Sokak hayvanları ile yakından ilgilenen ekipler, hasta olanları veteriner eşliğinde toplayarak tedavileri yapılmak üzere Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına teslim etti. Barınağa teslim edilen hayvanların sağlık çalışanları tarafından bakımları titizlikle yürütülerek, tedavisi tamamlanıp sağlığına kavuşan sokak hayvanları alındığı yere geri bırakılıyor.