Kızıltepe’de sökülen ağaçlara tepki

Deva Partisi Mardin il başkanı Mesut Aydoğan Kızıltepe Belediyesi’nin söktüğü ağaçlarla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Aydoğan açıklamasında, Kızıltepe Belediyesi’nin yol çalışmaları kapsamında 100’lerce ağacı gece yarısı usulsüz bir şekilde yerinden söktüğünü söyledi. Deva Partisi il başkanı Aydoğan açıklamasında, “Kızıltepe ilçemizde kayyum Belediyesi’nin yol çalışmaları kapsamında Başta özgürlük meydanı olmak üzere yakın zamanda birçok yol […]

Kızıltepe’de sökülen ağaçlara tepki
Kızıltepe’de sökülen ağaçlara tepki
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Eylül 2021 08:00
  • Güncelleme17 Eylül 2021 08:04

Deva Partisi Mardin il başkanı Mesut Aydoğan Kızıltepe Belediyesi’nin söktüğü ağaçlarla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Aydoğan açıklamasında, Kızıltepe Belediyesi’nin yol çalışmaları kapsamında 100’lerce ağacı gece yarısı usulsüz bir şekilde yerinden söktüğünü söyledi.

Deva Partisi il başkanı Aydoğan açıklamasında, “Kızıltepe ilçemizde kayyum Belediyesi’nin yol çalışmaları kapsamında Başta özgürlük meydanı olmak üzere yakın zamanda birçok yol kenarındaki 100 lerce ağacı gece yarısı usulsüz bir şekilde yerinden sökmüştür.

Halktan ve çevrecilerden büyük tepkiler gelince kayyum yönetimi bu ağaçları başka yerlere diktiğini söylese de bu ağaçların akıbeti ile ilgili her hangi somut bir bilgi yok.

Yaklaşık 300 bin nüfusu olan Kızıltepe ilçemizde betonlaşma büyük bir hızla devam etmektedir. Esnafımızın emekleri ile yaşayan bu ağaçların kepçelerle sökülüp atılması bizi derinden üzmüştür.

Uygun vasıtalarla nakli mümkünken kepçelerle adeta ağaçların katledilmesi bir belediyenin yapacağı bir iş değildir. Bu durum belediye kaynaklarının da doğru kullanılmadığını göstermektedir.

Yeşil alanların ve ağaçların küresel ısınma İle mücadele edilen dünyamızda ve sıcaktan kavrulan şehrimizde hayati öneme sahip olduğunun farkında ve bilincindeyiz.”