Kızıltepe’de bebek arabasıyla su taşıma! MARSU’dan açıklama geldi

MARDİN-Kızıltepe Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde suyu kesilen vatandaşlar el arabası ve bebek arabasına koyduğu bidonlarla su taşıdı. Selahattin Eyyubi Mahallesi yine su sorunu yaşıyor. 1 güne yakındır su verilmezken vatandaşlar su bulamayınca el arabası ve bebek arabasına koydukları bidonlarla buldukları suya akın etti. Mahalle sakinleri bu manzara karşısında “biz bu dünyada eziyet çekiyoruz. İnşallah öbür dünyada […]

Kızıltepe’de bebek arabasıyla su taşıma! MARSU’dan açıklama geldi
Kızıltepe’de bebek arabasıyla su taşıma! MARSU’dan açıklama geldi
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Haziran 2021 22:39

MARDİN-Kızıltepe Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde suyu kesilen vatandaşlar el arabası ve bebek arabasına koyduğu bidonlarla su taşıdı.

Selahattin Eyyubi Mahallesi yine su sorunu yaşıyor. 1 güne yakındır su verilmezken vatandaşlar su bulamayınca el arabası ve bebek arabasına koydukları bidonlarla buldukları suya akın etti. Mahalle sakinleri bu manzara karşısında “biz bu dünyada eziyet çekiyoruz. İnşallah öbür dünyada cennete gideceğiz” sözleriyle isyan etti.

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaştan özür diledi. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Nusaybin Beyazsu isale hattında 04.06.2021 tarihinde yaşanan arızdan dolayı olarak Artuklu ve Kızıltepe ilçelerimizde su kesintisi yaşanılacaktır. Arızanın en kısa sürede giderilmesi planlanmaktadır.”