Kızıltepe’de amatör maçlarda sağlık personeli skandalı

Kızıltepe’de amatör kümede futbol oynayan takımlar, maçlarında sağlık personelinin olmamasına tepki gösteriyor. Kızıltepe’de amatör ligde mücadele eden Kızıltepespor, Koser Spor, Kızıltepe 47 Spor, Kızıltepe Gençlerbirliği Spor, Kızıltepe Aksa Spor, Kızıltepe Barış Spor, Kızıltepe Gap Spor kulüp başkanları oynadıkları maçlarda sağlık personelinin bulundurulmamasına tepki gösteriyor. Kızıltepe Kulüpler Birliği Basın Sözcüsü Şükrü Kılınç, maçlar esnasında yaşanabilecek ciddi […]

Kızıltepe’de amatör maçlarda sağlık personeli skandalı
Kızıltepe’de amatör maçlarda sağlık personeli skandalı
Selman Güneş
  • 3 Aralık 2022 12:53

Kızıltepe’de amatör kümede futbol oynayan takımlar, maçlarında sağlık personelinin olmamasına tepki gösteriyor.

Kızıltepe’de amatör ligde mücadele eden Kızıltepespor, Koser Spor, Kızıltepe 47 Spor, Kızıltepe Gençlerbirliği Spor, Kızıltepe Aksa Spor, Kızıltepe Barış Spor, Kızıltepe Gap Spor kulüp başkanları oynadıkları maçlarda sağlık personelinin bulundurulmamasına tepki gösteriyor.

Kızıltepe Kulüpler Birliği Basın Sözcüsü Şükrü Kılınç, maçlar esnasında yaşanabilecek ciddi bir sağlık sorununa müdahale edecek bir sağlıkçının olmaması sporcuları ve ailelerini tedirgin ettiğini söyledi. Kılınç, “Amatör kulüplerin maçları oynanıyor ama sahada sağlıkçı yok. Biz Kızıltepe takımları olarak zaten sahamız olmadığı için maçlarımızı ilçe dışında yapıyoruz. Zor şartlar altında gençlerimizin spor dışında zaten başka bir aktiviteleri yok. Ama ailelerin bizlere emanetleri olan sporcularımızın olası bir sakatlıkta sağlıkçı olmaması bizi üzüyor. Mardin İl Sağlık Müdürlüğü biz ciddiye almıyor maçlarımıza sağlıkçı göndermiyor. Çağrımız sayın valimize; sağlık personeli sahalara gelmediği takdirde maçlara çıkmama kararı alacağız.” dedi.