Kızıltepe’de altyapı çalışması çileye dönüştü

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğal gaz ve elektrik hizmetleri vatandaş için çileye dönüştü. Kızıltepe Yeni Mahalle’de bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda elektrik ve doğal gaz çalışması sonrası vatandaşlar toz toprak içerisinde yaşamaya başladı. Çevre sakinleri çalışma sonrası kazılan alanın toprak ve mıcırla kapatılması  sebebiyle toz içerisinde kaldıklarını ve yetkililerin bu mağduriyetlerini sonlandırmaları gerektiğini söyledi. Caddede fotoğraf dükkanı işleten […]

Kızıltepe’de altyapı çalışması çileye dönüştü
Kızıltepe’de altyapı çalışması çileye dönüştü
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Nisan 2021 11:39
  • Güncelleme30 Nisan 2021 11:54

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğal gaz ve elektrik hizmetleri vatandaş için çileye dönüştü.

https://youtu.be/SDVrDxArLrc

Kızıltepe Yeni Mahalle’de bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda elektrik ve doğal gaz çalışması sonrası vatandaşlar toz toprak içerisinde yaşamaya başladı. Çevre sakinleri çalışma sonrası kazılan alanın toprak ve mıcırla kapatılması  sebebiyle toz içerisinde kaldıklarını ve yetkililerin bu mağduriyetlerini sonlandırmaları gerektiğini söyledi.

Caddede fotoğraf dükkanı işleten Murat Uğurlu, tozdan dolayı dükkanının kapısını açamadığını ifade etti. Uğurlu, “Yıkılan yeri bari kapatın. Bari bu tozdan bizi kurtarın, zaten salgın hastalığı var. Doğal gaz yapıldı teşekkürler ama toz bırakılmasın. Esnaf, millet ve çevre toz içerisinde.” dedi.