Kızıltepe’de 3 aile arasındaki kavga husumete dönüşmeden barışla sonuçlandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz günlerde 3 ailenin gençleri arasında yaşanılan kavga husumete dönüşmeden barışla sonuçlandı.  Kızıltepe Urfa Caddesi üzerinde geçtiğimiz günlerde  Mehelmi Aşireti Günenç, Kevsenori Aşiretinden Tekin ailesi  ve Xursi Aşiretinden Buğurcu ailelerinin gençleri arasında kavga çıkmıştı. Kavga husumete dönüşmeden barışla sonuçlandı. Abdulhaluk Çiftçi’nin araya girmesiyle her3 aile bireylerinin rızasıyla İpek Mahallesi Taziye Evinde yapılan barış […]

Kızıltepe’de 3 aile arasındaki kavga husumete dönüşmeden barışla sonuçlandı
Kızıltepe’de 3 aile arasındaki kavga husumete dönüşmeden barışla sonuçlandı
Selman Güneş
  • 7 Kasım 2022 16:11
  • 7 Kasım 2022 16:15

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz günlerde 3 ailenin gençleri arasında yaşanılan kavga husumete dönüşmeden barışla sonuçlandı. 

Kızıltepe Urfa Caddesi üzerinde geçtiğimiz günlerde  Mehelmi Aşireti Günenç, Kevsenori Aşiretinden Tekin ailesi  ve Xursi Aşiretinden Buğurcu ailelerinin gençleri arasında kavga çıkmıştı. Kavga husumete dönüşmeden barışla sonuçlandı. Abdulhaluk Çiftçi’nin araya girmesiyle her3 aile bireylerinin rızasıyla İpek Mahallesi Taziye Evinde yapılan barış programıyla aileler barıştı. 

ABDULHALUK ÇİFTÇİ

Toplumun huzuru için aracı olduklarını ifade eden Abdulhaluk Çiftçi, Kızıltepe’de  kavga yerine barış ikliminin hakim olması gerektiğini söyledi. Çiftçi, “Gençlerimizin kavgası çok şükür büyümeden barışla sonuçlandı. Bu tür olayların bölgede yaşanmaması için her türlü gayreti göstereceğiz. Barış olduğu için çok mutluyuz. Her üç ailenin fertlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan dua ve barış yemeğinin ardından program son buldu.