Kızıltepe’de 2 yıl aradan sonra kar yağdı, eğitime 1 gün ara verildi

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı Mardin’in Kızıltepe ilçesini de 2 yıl aradan sonra beyaza bürüdü. Kızıltepe ilçe merkezinde 2 yılın ardından yağan kar yağışı büyük bir sevinçle karşılandı. Bazı vatandaşlar bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi. Şaşkına dönen Kızıltepeliler dışarı çıkarak kar topu oynamaya başladı. Kar yine en çok çocukları sevindirdi. Cumhuriyet […]

Kızıltepe’de 2 yıl aradan sonra kar yağdı, eğitime 1 gün ara verildi
Kızıltepe’de 2 yıl aradan sonra kar yağdı, eğitime 1 gün ara verildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Ocak 2022 08:48

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı Mardin’in Kızıltepe ilçesini de 2 yıl aradan sonra beyaza bürüdü.

Kızıltepe ilçe merkezinde 2 yılın ardından yağan kar yağışı büyük bir sevinçle karşılandı. Bazı vatandaşlar bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi. Şaşkına dönen Kızıltepeliler dışarı çıkarak kar topu oynamaya başladı. Kar yine en çok çocukları sevindirdi. Cumhuriyet Meydanında bulunan parka koşan çocuklar ve gençler gönüllerince eğlendi.

İlçede kuaförlük yapan Aydın Yaman, “3 yıldır ne kar ne yağmur çok yağmadı. Maşallah bugün Allah’ın bereketi yağıyor.”

Eğitime 1 günlük ara

Mardin Valiliği eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklama şu şekilde:
“İlimiz genelinde olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle 19.01.2022 tarihinde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu görevlilerimiz 19.01.2022 Çarşamba günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaktır.”

Öte yandan kar yağışının ve etkisinin gün boyu sürdüreceği belirtildi.