Kızıltepe’de 15 Temmuz kutlaması

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. Yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Tüm yurtta olduğu gibi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kızıltepe’de de coşkuyla kutlandı. Kur’an-i Kerim Tilavet ile devam eden programda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili belgesel ve sinevizyon gösterimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millete Sesleniş konuşması yer […]

Kızıltepe’de 15 Temmuz kutlaması
Kızıltepe’de 15 Temmuz kutlaması
Selman Güneş
  • 16 Temmuz 2022 09:45

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. Yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Tüm yurtta olduğu gibi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kızıltepe’de de coşkuyla kutlandı.

Kur’an-i Kerim Tilavet ile devam eden programda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili belgesel ve sinevizyon gösterimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millete Sesleniş konuşması yer aldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi. Ayrıca programa katılanlara çorba, yiyecek ve içecek ikram edildi.

Programda konuşan Çam günün anlam ve önemine değindi. Çam: “Bugün tam 6 yıl önce 15 Temmuz gecesinde hain Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının bu ülkenin birliğine, beraberliğine, demokrasisine saldırdıkları gündür. Hem unutmamak hem de  unutturmamak, birlik ve beraberliğimizi artırarak aynı hıyanetlere fırsat vermemek adına bugün toplanmış bulunuyoruz. Tüm şehitlerimize selam olsun. Ömer Halis Demir’lere selam olsun. Bu ülkenin birliği, beraberliği için ezanların ve bayrağın göklerden inmemesi için vücudunu tankın altına siper eden 2 bin 200’ün üzerindeki gazilerimize selam olsun.” dedi.