Kızıltepe engelli basketbol takımı Erzurum’u 57-45 yendi

Tekerlekli Basketbol 2. Lig yükselme müsabakalarının ikinci maçında da Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü galip ayrıldı. Yalova’da oynan müsabakanın ikinci gününde Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulüb- Erzurum Büyükşehir Belediye engelliler basketbol takımını 57-45 yendi. İlk maçta da Şanlıurfa Bedensel Engelliler takımı karşısında 64-50 kazanan Kızıltepe temsilcisi ikinci galibiyeti almış oldu. Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü […]

Kızıltepe engelli basketbol takımı Erzurum’u 57-45 yendi
Kızıltepe engelli basketbol takımı Erzurum’u 57-45 yendi
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Haziran 2021 14:23

Tekerlekli Basketbol 2. Lig yükselme müsabakalarının ikinci maçında da Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü galip ayrıldı.

Yalova’da oynan müsabakanın ikinci gününde Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulüb- Erzurum Büyükşehir Belediye engelliler basketbol takımını 57-45 yendi. İlk maçta da Şanlıurfa Bedensel Engelliler takımı karşısında 64-50 kazanan Kızıltepe temsilcisi ikinci galibiyeti almış oldu.

Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Derneği Başkanı izzettin Akbaba, galibiyet sonra yaptığı açıklamada ilk maçta galip gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Akbaba, “Galibiyetle başlamak bizim için iyi bir motivasyon oldu. Turnuvaya iyi hazırlandık. İnşallah bunun meyvesini maçlarda göreceğiz.  Bize inanan ve desteklerini bizden esirgemeyen  Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve 300 bin nüfusluk Kızıltepe halkına bu galibiyeti armağan ediyorum. Basketbolcularımı kutluyorum. İnşallah galip gelmeye devam edeceğiz” dedi.