Kızıltepe CHP İlçe Başkanı Kalkan: 3-5 kişiyle Cumhuriyet Meydanı çalışmaları bitmez

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’a seslenen CHP İlçe Başkanı Kalkan, “Cumhuriyet Meydanı gibi geniş bir alanda süren çalışmalar 3-5 kişiyle bitmez, dedi. Uzun bir süredir enkaz halinde bırakılan Kızıltepe Cumhuriyet Meydanında yeni başlanan çalışmalar ile ilgili CHP Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak sessizliğini bozdu. “Olumlu Bir Profil Sahibisiniz” Göreve geldiği günden bu […]

Kızıltepe CHP İlçe Başkanı Kalkan: 3-5 kişiyle Cumhuriyet Meydanı çalışmaları bitmez
Kızıltepe CHP İlçe Başkanı Kalkan: 3-5 kişiyle Cumhuriyet Meydanı çalışmaları bitmez
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Ağustos 2021 11:11
  • Güncelleme22 Ağustos 2021 21:55

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’a seslenen CHP İlçe Başkanı Kalkan, “Cumhuriyet Meydanı gibi geniş bir alanda süren çalışmalar 3-5 kişiyle bitmez, dedi.

Uzun bir süredir enkaz halinde bırakılan Kızıltepe Cumhuriyet Meydanında yeni başlanan çalışmalar ile ilgili CHP Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak sessizliğini bozdu.

“Olumlu Bir Profil Sahibisiniz”

Göreve geldiği günden bu yana Vali Demirtaş’ın gerek Mardin gerek ilçesi Kızıltepe ile ilgili yaptıkları çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen ve bu anlamda Vali Mahmut Demirtaş’ın olumlu bir profil oluşturduğunu belirten Kalkan, halkın genel anlamda bu çalışmalardan memnun olduğunu altını çizdi.

Her zaman doğruya doğru ve yanlışa da yanlış diyen bir muhalefet yaklaşımını ortaya koyduklarını belirten Kalkan “ Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın, göreve geldiği günden bu yana çalışmalarını takip ediyorum. Olumlu bulduğumuz bir çok çalışmanın altına imza attılar. Bu anlamda ilimiz Mardin ve ilçemiz Kızıltepe’de müspet bir profil ortaya koymuştur. Kızıltepe Belediye Başkan Vekili kaymakam Sayın Hüseyin Çam ile yürüttükleri koordineli çalışmalar ilçemiz halkı nezdinde meyvesini vermiştir” ifadelerini kullandı.

“Aksamaları Hatırlatmak da Görevimiz”

Biz ana muhalefet partisiyiz. Yanlışlara yanlış der, aksamaları ve yetmezlikler varsa uyarılarda bulunuruz diyen Kalkan “ Şu anda Cumhuriyet Meydanında çalışmalar var. Meydan uzun bir süre enkaz olarak bekledi. Meydandaki ağaçlar sulanmadığı için kurudu. Sokak köpekleri inşaat malzemelerini barınak edinmiş. Çalışmalara başlanmış ancak sadece geceleyin bu çalışmalar yapılmaktadır, o da 3-5 kişi ile. Sayın valim bu kadar kişiyle bir arpa boyu yol alınamaz. Önümüz kış ve bu çalışmaların hızlandırılması gerekiyor. Olumlu bir profile sahipsiniz ancak bunun bozulmaması gerekiyor” diye hatırlatmada bulundu.