Kızıltepe- Ceylanpınar yolu için çalışma başladı

Yıllardan beridir kanayan yara haline gelen Kızıltepe – Ceylanpınar Yolu yapım çalışmalarına başlanıldı. Kızıltepe’de bir çok kazanın yaşanıldığı Ceylanpınar- Kızıltepe Kayarayolu yapım çalışmalarına başlanıldı. 61 kilometrelik mesafeye sahip olan yol 15 metre genişliğinde olacak. İhalesi 2020’de yapılan yolun devri de Karayollarına verilmişti. Daha önce dar olduğu için bir çok kazanın yaşanıldığı yolun 15 metre genişliğe […]

Kızıltepe- Ceylanpınar yolu için çalışma başladı
Kızıltepe- Ceylanpınar yolu için çalışma başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma26 Mart 2021 16:33
  • Güncelleme26 Mart 2021 17:22

Yıllardan beridir kanayan yara haline gelen Kızıltepe – Ceylanpınar Yolu yapım çalışmalarına başlanıldı.


Kızıltepe’de bir çok kazanın yaşanıldığı Ceylanpınar- Kızıltepe Kayarayolu yapım çalışmalarına başlanıldı. 61 kilometrelik mesafeye sahip olan yol 15 metre genişliğinde olacak. İhalesi 2020’de yapılan yolun devri de Karayollarına verilmişti. Daha önce dar olduğu için bir çok kazanın yaşanıldığı yolun 15 metre genişliğe çıkarılması vatandaşlar tarafından da sevinçle karşılandı. Yolda sürekli araç kullanan İdris Yusufoğlu, “Bu yol çok dardı ve alt yapısı da sağlam değildi. Adeta kazalara davetiye çıkarına bir yoldu. İnşallah en kısa sürede yol bitecek bizim de çilemiz bitmiş olacak. Duyduğumuza göre 61 kilemetrlik yol 15 metre genişleyecek bu trafiği de rahatlatacak ve kazaların önüne de geçmiş olacak.” dedi.

Öte yandan Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya daha önce yaptığı açıklamada yeni yapılacak yolun Suriye’ye açılacak kapı halene geleceğini ifade etmişti. Demirkaya şunları söylemişti: ““Bu yol bölgedeki ekonomi hacmini de yükseltecek. Malumunuz Afrin bölgesinde Ceylanpınar Akçakale ortasında yeni bir gümrük kapısı açıldı. Oralardan hububat alınıyor, Oraya işlenmiş mamul gönderiliyor. Bu bölgenin ekonomisine katkı sağlayacak bir yol.”