Kızıltepe Belediyesi’nden amatör kulüplere nakdi destek

Kızıltepe Belediyesi ilçede faaliyet yürüten 10 futbol kulübüne 20 biner lira nakdi destek verdi. Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde:   “Kızıltepe Belediyesi olarak ilçemizde gençlerimizin yanında oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. Dinamik bir genç nüfusa sahip olduğumuz için bu genç nüfusun gücünü ciddiye alıyoruz. Bu potansiyelin farkındayız ve gençlerimizin ilçemizde sosyal, kültürel vb. alanlarda çeşitli […]

Kızıltepe Belediyesi’nden amatör kulüplere nakdi destek
Kızıltepe Belediyesi’nden amatör kulüplere nakdi destek
Selman Güneş
  • 8 Aralık 2022 16:14

Kızıltepe Belediyesi ilçede faaliyet yürüten 10 futbol kulübüne 20 biner lira nakdi destek verdi.

Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde:  

“Kızıltepe Belediyesi olarak ilçemizde gençlerimizin yanında oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. Dinamik bir genç nüfusa sahip olduğumuz için bu genç nüfusun gücünü ciddiye alıyoruz. Bu potansiyelin farkındayız ve gençlerimizin ilçemizde sosyal, kültürel vb. alanlarda çeşitli uğraş alanlarının oluşmasını da sağlamış oluyoruz. 2022-2023 yılı içerisinde ilçemiz adına spor faaliyeti gösteren ve ilçemizin tanıtımına katkıda bulunan futbol kulüplerine yönelik Kızıltepe Belediye Başkanlığı olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Belediye Başkanlığımızca futbol kulüplerine kulüp başına 20.000,00₺ olacak şekilde 10 futbol kulübü için belediye meclisi yetkisiyle toplamda 200.000,00₺ nakdi destek yapılması yönünde karar alındı. 

Alınan karar doğrultusunda ilçemizde aktif bir şekilde spor faaliyetinde bulunan Amatör 1. ve 2. Grupta faaliyet gösteren toplam 10 futbol takımına destek sağlamış olacağız. Buradaki en önemli amacımız Gençlerimizin terör örgütlerinin kucağına düşmemeleri, vatanına milletine faydalı olabilecek gençleri görmektir. Bu amaçla devletimizin bize vermiş olduğu imkanlar doğrultusunda hareket ediyoruz.  Futbola vermiş olduğumuz bu desteğin özellikle 2022 FIFA turnuvasının yapıldığı Katar’daki dünya kupası organizasyonuna denk gelmesi bizim için ayrıca memnuniyet verici bir durumdur.