Kızıltepe Belediyesi’nde en düşük personel maaşı 7 bin 800 TL oldu

MARDİN-Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ile Hak İş Sendikası arasından imzalanan protokole göre; en düşük personel maaşı 7 bin 800 TL oldu. Kızıltepe Kaymakamı ve  Belediye Başkan Vekili  Hüseyin Çam ile Hak İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı. Protokole göre  Kızıltepe Belediyesi işçi maaşlarının en düşük 7 bin 800 TL oldu. Belediye personeli zamlı […]

Kızıltepe Belediyesi’nde en düşük personel maaşı 7 bin 800 TL oldu
Kızıltepe Belediyesi’nde en düşük personel maaşı 7 bin 800 TL oldu
Selman Güneş
  • 29 Temmuz 2022 19:52

MARDİN-Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ile Hak İş Sendikası arasından imzalanan protokole göre; en düşük personel maaşı 7 bin 800 TL oldu.


Kızıltepe Kaymakamı ve  Belediye Başkan Vekili  Hüseyin Çam ile Hak İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı. Protokole göre  Kızıltepe Belediyesi işçi maaşlarının en düşük 7 bin 800 TL oldu. Belediye personeli zamlı maaşını Ağustos ayında alacak. 

Her zaman çalışanların yanında olduğunu belirten Kaymakam Hüseyin Çam, 2022 yılı içerisinde ikinci kez personel ücretlerine zam yaptıklarını vurguladı. Çam belediye çalışanlarının ekonomik sarsıntıdan etkilenmemesi için böyle bir zammı yaptıklarını belirtti.

Kızıltepe Belediyesi’nde son olarak 1 Şubat 2022’de zam yapılarak en düşük personel maaşı 5 bin 250 TL’ye çıkarılmıştı.