Kızıltepe Belediyesi ‘Hasta Nakil Ambulansı’ 4 bin 216 hastaya hizmet verdi

Mardin  Kızıltepe İlçe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün hastalara verdiği ambulans hizmeti takdir topluyor. Ekip 2019’dan bu yana 4 binin üzerinde hastaya hizmet verdi. Kızıltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, hastalara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Ambulans hizmetinden hastaneye normal bir araçla gidemeyecek durumda olan veya sedye ile hastaneye gitmesi gereken hastalar faydalanabiliyor. Teknik donanımlı hasta […]

Kızıltepe Belediyesi ‘Hasta Nakil Ambulansı’ 4 bin 216 hastaya hizmet verdi
Kızıltepe Belediyesi ‘Hasta Nakil Ambulansı’ 4 bin 216 hastaya hizmet verdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Ağustos 2022 11:45

Mardin  Kızıltepe İlçe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün hastalara verdiği ambulans hizmeti takdir topluyor. Ekip 2019’dan bu yana 4 binin üzerinde hastaya hizmet verdi.

Kızıltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, hastalara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Ambulans hizmetinden hastaneye normal bir araçla gidemeyecek durumda olan veya sedye ile hastaneye gitmesi gereken hastalar faydalanabiliyor. Teknik donanımlı hasta nakil ambulansıyla hastaların sağlık kuruluşlarına nakilleri sağlanıyor. Kızıltepe Belediyesi  Hasta Nakil Ambulansı  acil durumu olmayan yatağa bağımlı, yaşlı, düşkün, engelli, kaza veya operasyon sonucu kontrol ve muayeneye gitmesi gereken hastaların evden sağlık kuruluşuna ve tedavisi tamamlanan hastaların sağlık kuruluşundan eve nakillerini sağlıyor.

İl dışına da hizmet veriyor

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Kızıltepe Belediyesinin  1 hasta nakil ambulansı bulunuyor.  Ekipler, 2019’dan bu yana 4 bin 216 hastaya hizmet verdi. Ekipler, Adana, Cizre, Şırnak gibi şehirlerden akraba ziyareti için geldiği Kızıltepe’de geçirdikleri kaza sonrası şehirlerine nakillerini yapıyor.