Kızıltepe Artuklu ve Nusaybin’de elektrik kesintisi

Mardin’in Kızıltepe, Artuklu ve Nusaybin ilçelerinin bazı kırsal mahallelerinde Salı günü gün boyu elektrik kesintisi yaşanacağı açıklandı. Mardin Valiliği, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin il Müdürlüğü tarafından yapılacak kesintiler ile ilgili yaptığı duyuruda, Dicle EDAŞ tarafından yapılacak bakım onarım nedeniyle Salı günü kırsal mahallelerde uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek mahalleler ve tarih ile saatleri şu şekilde […]

Kızıltepe Artuklu ve Nusaybin’de elektrik kesintisi
Kızıltepe Artuklu ve Nusaybin’de elektrik kesintisi
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Mayıs 2022 10:03

Mardin’in Kızıltepe, Artuklu ve Nusaybin ilçelerinin bazı kırsal mahallelerinde Salı günü gün boyu elektrik kesintisi yaşanacağı açıklandı.

Mardin Valiliği, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin il Müdürlüğü tarafından yapılacak kesintiler ile ilgili yaptığı duyuruda, Dicle EDAŞ tarafından yapılacak bakım onarım nedeniyle Salı günü kırsal mahallelerde uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek mahalleler ve tarih ile saatleri şu şekilde açıklandı;

Duyuru-1

DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından bildirilmiştir.

380 KV Kızıltepe trafo merkezi barası ile irtibatlı F1 çetinler fideri üzerinde bulunan trafolarda 3. Seviye bakım ekipleri tarafınca yapılacak bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 17.05.2022 Salı günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden: Akalın, Aktepe, Ataköy, Elmalı, Eymirli, Eşme, Güçlü, Rihani, Saruhan, Çamlıca, Çağıl, Çetinler, Şenyurt Mahalleleri ve Artuklu İlçesinden; Tozan Mahallesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Duyuru-2

DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından bildirilmiştir.

Çağçağ Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F14 Girmeli fideri üzerinde bulunan trafolarda röle otomasyon ekiplerinin Girmeli KÖK, Hasantepe KÖK ve Balaban KÖK kabinlerinde yapacağı test çalışmaları nedeniyle 17.05.2022 Salı günü 09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Nusaybin İlçesinden; Bakacık, Balaban, Beylik, Demirtepe, Duruca, Eskihisar, Güneli, Günyurdu, Girmeli,Hasantepe, Kantar, Kayadibi, Kocadağ, Nergizli, Odabaşı, Pazar, Sınırtepe, Söğütlü, Tepealtı, Tepeüstü,Turgutkoy, Yazyurdu, Yerköy, Yolbilen, Çilesiz, Çiğdem ve İkiztepe Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.