Kızıltepe alternatif çevreyolu için çalışma başladı

Senelerin kanayan yarası haline gelen çevreyolu için Kızıltepe Belediyesi’nin yapacağı 7 buçuk kilometrelik alternatif çevreyolu için çalışma başlatıldı. Mevcut çevreyolunun yanışı Kızıltepe’de şehir merkezinden geçen araç yoğunluğunu azaltmak için düşünülen 7 buçuk kilometrelik çevreyolu için çalımalar başladı. Kamulaştırılan alanlar için Kızıltepe Belediyesi’nin iş makineleri yol güzergahına girecek alanlarda evleri yıkmaya başladı. Yaklaşık 7 buçuk kilometrelik […]

Kızıltepe alternatif çevreyolu için çalışma başladı
Kızıltepe alternatif çevreyolu için çalışma başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma5 Mayıs 2021 12:17

Senelerin kanayan yarası haline gelen çevreyolu için Kızıltepe Belediyesi’nin yapacağı 7 buçuk kilometrelik alternatif çevreyolu için çalışma başlatıldı.

Mevcut çevreyolunun yanışı Kızıltepe’de şehir merkezinden geçen araç yoğunluğunu azaltmak için düşünülen 7 buçuk kilometrelik çevreyolu için çalımalar başladı. Kamulaştırılan alanlar için Kızıltepe Belediyesi’nin iş makineleri yol güzergahına girecek alanlarda evleri yıkmaya başladı.

Yaklaşık 7 buçuk kilometrelik bir yol olacak olan alternatif çevreyolu 30 metre genişliğinde 3 kavşaktan oluşacak. İbrahimiye’den başlayıp Şenyurt kavşağına kadar olacak.