Kızıltepe 47 Spor’un başarısının mimarı Lokman Aydemir

Mardin 1969 Spor ile sezon başı kampı için Bolu’daydım. Lokman Aydemir’in ekibini kurduğu haberini alır almaz hemen telefona sarılıp kendisini aradım.

Kızıltepe 47 Spor’un başarısının mimarı Lokman Aydemir
Kızıltepe 47 Spor’un başarısının mimarı Lokman Aydemir
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Mayıs 2024 13:18
  • Güncelleme12 Mayıs 2024 00:10

Hayırlı olsun faslından sonra başkan heyecanlı bir şekilde hedeflerinin çok büyük olduğunu söyledi. Her Kızıltepeli gibi kendisinin de Kızıltepe gibi 15 ilden büyük bir ilçenin amatöre mahkum bırakılmasına üzüldüğünü aktardı. Aydemir Kızıltepe futbolunun yerinin amatör olmadığını ve bu şehrin takımını üst liglere çıkarmak için dertlendiğini vurguladı.

Gecesini gündüzüne katan Başkan Aydemir, en sonunda ilçesinin takımını yönetimiyle birlikte çevrilen oyunlara, kurulan tezgahlara rağmen Bölgesel Amatör Lig’e çıkardı. Koskocaman bir sezonu geride bıraktık ve artık Kızıltepe 47 Spor profesyonel lige yükselmek için en önemli basamağa ulaşmış oldu. Genç potansiyeli oldukça yüksek olan Kızıltepe’de gencinden yaşlısına herkesim büyük bir mutluluk ve heyecan yaşadı. Şimdi daha zor bir ligdeyiz ama şehir olarak kenetlenip Lokman Aydemir gibi değerlerimize destek çıkarak 3. lige niye çıkmayı başaramayalım?