Kılınçaslan: Geçmiş 5 yılda kimse halkın yanında yer almadı

Kızıltepe Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Vedat Kılınçaslan, geçen 5 yıllık süreci değerlendirdi. Kılınçaslan, “Toplumsal sorunlarda yetkililerin çözüm bulması gerekirken, halk sorunlarla baş başa bırakılmış ve birçok istenmeyen olaylara sebep olunmuştur.” dedi.

Kılınçaslan: Geçmiş 5 yılda kimse halkın yanında yer almadı
Kılınçaslan: Geçmiş 5 yılda kimse halkın yanında yer almadı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma15 Nisan 2023 11:37
  • Güncelleme15 Nisan 2023 11:46

Kızıltepe Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Vedat Kılınçaslan geçen 5 yıllık süreci değerlendirdi. Kılınçaslan, “Toplumsal sorunlarda yetkililerin çözüm bulması gerekirken, halk sorunlarla baş başa bırakılmış ve birçok istenmeyen olaylara sebep olunmuştur.” dedi.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili seçimlerine bir aydan daha kısa bir süre kala adaylardan kaynaklı seçimin sönük geçtiği görüşü hakim.  AK Parti’de de Yeşil Sol Parti’de de seçmen sanki aday listelerinden çok hoşnut görünmüyor. Kızıltepe Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Vedat Kılınçaslan da internet sitemiz için bir değerlendirmede bulundu.

Seçmene seslenen Kılınçaslan, “Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı sorunlarımıza çözüm üretmediği takdirde, Kendilerine oy verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Geçmiş 5 yılda kimse halkın yanında yer almadı. Toplumsal sorunlarda yetkililer çözüm bulması gerekirken, halk sorunlarla baş başa bırakılmış ve birçok istenmeyen olaylara sebep olunmuştur. Önümüzdeki 5 yılda aynı sorunları yaşamamak için halk kendilerine gelen milletvekili adaylarına sorunlarını çözdürmeye yönelik şartlar indirilmelidir.” şeklinde konuştu.

Kılınçaslan sözlerini şöyle sürdürdü:  “Çiftçilere ve esnafa eziyet eden DEDAŞ kamulaştırılmalı ve çiftçiye çıkarılan usulsüz borçlar silinmeli. Geçmişte soyulan belediyelerimizin hesabı sorulmalı. Elektrik kesilirken sıcaktan vefat eden çocuklarımızın, failleri yargı önüne çıkarılmalı. Asgari ücretin çok altında ücretle çalıştırılan çalışanlarımızın hakları savunulmalı. Bölgemize yatırımlar yapılmalı. Derik kazasının en ince noktalarına kadar incelenmeli. Kayyumlar geri çektirilmeli ve halkın iradesine saygı duyulmalı, adalet sağlanmalı.”