Kılıç: 70 adet semt sahası ve 40 adet basket potasının hizmete sunulacağının müjdesini verebiliriz

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mardin’de gerçekleştirdiği ziyareti değerlendirdi. AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mardin’de yapmış olduğu ziyaret ve programlara değinerek, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 31 Mart yerel seçimleri öncesi Mardin’e […]

Kılıç: 70 adet semt sahası ve 40 adet basket potasının hizmete sunulacağının müjdesini verebiliriz
Kılıç: 70 adet semt sahası ve 40 adet basket potasının hizmete sunulacağının müjdesini verebiliriz
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Şubat 2021 20:42

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mardin’de gerçekleştirdiği ziyareti değerlendirdi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mardin’de yapmış olduğu ziyaret ve programlara değinerek, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 31 Mart yerel seçimleri öncesi Mardin’e yapmış olduğu ziyarette Savur İlçemizde sözünü verdiği semt sahası ve olimpik yüzme havuzunun tamamlandığını görmek gurur vericidir.” dedi.

Gençlik Merkezi Olmayan İlçemiz Kalmayacak

İl Başkanı Faruk Kılıç, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mardin’e gelişi bizlerde büyük heyecana neden oldu. Çünkü gençliğin abisi niteliğinde olan bakanımız inşallah kısa zamanda bitirilmesi düşünülen birçok yatırımın sözünü verdi. Gençlik merkezlerine büyük önem veren Sayın Bakanımız tüm ilçelerimizde gençlerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan gençlik merkezlerinin mutlaka hizmete sunulacağını belirtti. Ayrıca en büyük ilçemiz olan Kızıltepe’de yarı olimpik yüzme havuzu ve kapalı spor salonunda en kısa zamanda projesinin tamamlanacağını söyleyebiliriz.”

Hizmete Devam

Mazıdağı’nda amatör liglerin rahatlıkla top koşturabileceği sentetik çim sahası yapımına da kısa zamanda başlanacağı belirten Kılıç, “Artuklu İlçemizde çok amaçlı bir gençlik merkezinin yapılacağı, tekrar Artuklu, Kızıltepe ve Savur İlçelerimizde tenis kortlarının da gençlerimize ve tenis severlerin hizmetine sunulacağını Sayın Bakanımız notları arasına aldı. Kızıltepe’de olduğu gibi Derik ve Mazıdağı ilçelerimizde de yarı olimpik yüzme havuzlarının yapılacağı, Mazıdağı’nda amatör liglerin rahatlıkla top koşturabileceği sentetik çim sahası yapımına da kısa zamanda başlanacağı ifade edildi.” dedi.

İlçelerde 70 adet semt sahası Artuklu’da 2 bin kişilik kız yurdu yapılacağını söyleyen Kılıç, “Sağlık sporla başlar sözüne binaen tüm ilçelerimizde dağılımı belirlenmek üzere çocuklarımızın ve gençlerimizin rahatlıkla etkinliklerini yapabilecekleri 70 adet semt sahası ve 40 adet basket potasının hizmete sunulacağının müjdesini verebiliriz. Engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla yararlanabileceği çok amaçlı merkez, Derik İlçemizde yamaç paraşütü eğitim tesisi, birçok ilçemizde kurulacak satranç merkezlerini de inşallah AK Parti’nin hizmet politikasına uygun şekilde doğu-batı ayırımı yapılmaksızın vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını dile getirebiliriz. Artuklu ilçemizde 2000 kişilik kız yurdunun projesinin başlanacağı ve daha birçok alanda yapılacak icraatlarla Mardin’imiz inşallah daha huzurlu hayat şartlarına ulaşacak.” diye konuştu.