Kaymakam Şahin: Herkesin bir engelli adayı olduğunu  kavramalıyız

Kızıltepe Kaymakamı Abdullah Şahin, 10-16 Mayıs Engeliler Haftasına ilişkin “herkesin bir engelli adayı olması durumunu toplumca kavramalı ve konuya hassasiyetle yaklaşmalıyız.” dedi.

Kaymakam Şahin: Herkesin bir engelli adayı olduğunu  kavramalıyız
Kaymakam Şahin: Herkesin bir engelli adayı olduğunu  kavramalıyız
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Mayıs 2024 21:09

10-16 Mayıs Engeliler Haftası münasebetiyle mir mesaj paylaşan Kaymakam Abdullah Şahin, “Toplumumuzun mühim ve hassas bir kısmını oluşturan engelli vatandaşlarımızın problemleri üzerine düşünmemizi vesile kılan, sahip oldukları hakları üzerine herkeste farkındalık oluşturulmaya çalışılan”Engelliler Haftasında”, herkesin bir engelli adayı olması durumunu toplumca kavramalı ve konuya hassasiyetle yaklaşmalıyız.” dedi.

Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğuştan ya da sonradan türlü sebeplerle gerçekleşen engelli olma durumu devletimizin sosyal devlet olma özelliği sayesinde pek çok alanda tolere edilmiş, engelli vatandaşlarımıza da her alanda mümkün olduğunca eşit fırsatlar sunularak tüm olanaklardan faydalanabilmeleri sağlanmaya çalışılmıştır.

Engelli kardeşlerimizin bizler gibi bu toplumun bir parçası olduğunu unutmadan, onların haklarını ihlal etmeden, onlara hayatın tüm alanlarında öncelik sağlayarak ayrıca haklarının bilincinde olarak, çocuklarımızı da bu bilinçlilik halinde yetiştirerek, onların hayatlarını başkalarına bağımlı olmadan geçirebilmelerini sağlayarak hem onların yaşam kalitelerini yükseltmiş hem de daha duyarlı, birbirine saygılı bir toplum yapısı oluşturmuş oluruz. Bu bağlamda engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek için elimizden gelen her türlü desteği sağlamalı ve üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 10-16 Mayıs Engeliler Haftasının farkındalık, hassasiyet ve duyarlılık seviyemizi artırması ümidiyle tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık ve mutluluk diliyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”