Kaymakam Kayabaşı: Ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, “Çocuklarımız akademik anlamda doktor, avukat veya öğretmen olmasının yanında iyi bir ahlaka sahip değilse toplumda büyük sorunların oluşmasına sebep olabilir. O yüzden biz ahlak sahibi, vatanını, milletini, ailesini seven değerlerine bağlı ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz.” dedi. Ercan Kayabaşı, ziyaret ettiği Atatürk İlkokulunda öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi. […]

Kaymakam Kayabaşı: Ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz
Kaymakam Kayabaşı: Ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz
Selman Güneş
  • 4 Kasım 2022 20:24
  • 4 Kasım 2022 20:28

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, “Çocuklarımız akademik anlamda doktor, avukat veya öğretmen olmasının yanında iyi bir ahlaka sahip değilse toplumda büyük sorunların oluşmasına sebep olabilir. O yüzden biz ahlak sahibi, vatanını, milletini, ailesini seven değerlerine bağlı ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz.” dedi.

Ercan Kayabaşı, ziyaret ettiği Atatürk İlkokulunda öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Atatürk İlkokuluna gelen Kayabaşı, Okul Müdürü Ali Doğan ve Okul Yöneticileri tarafından karşılandı.

Anasınıfı öğrencilerinin sınıfını ziyaret eden Kayabaşı daha sonra 4. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Sayın Kayabaşı, okulda görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlerle hasbihal etti.

Okullarımızda beşeri eğitimden daha çok ahlaki eğitime önem vermemiz gerektiğini ifade eden Kayabaşı, toplumun en büyük değiştirici ve dönüştürücülerinin öğretmenler olduğunu söyledi.

Bu konuda öğretmenlere büyük iş düştüğünü kaydeden Kayabaşı, “Çocuklarımız akademik anlamda doktor, avukat veya öğretmen olmasının yanında iyi bir ahlaka sahip değilse toplumda büyük sorunların oluşmasına sebep olabilir. O yüzden biz ahlak sahibi, vatanını, milletini, ailesini seven değerlerine bağlı ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz. Bu konuda siz değerli öğretmenlerimize büyük iş düşüyor. Diğer yanda bizler kaymakamlık ve belediye olarak her zaman eğitim camiamızın yanındayız. Okullarımızın her türlü ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kayabaşı daha sonra öğretmenlerin talep ve önerilerini dinledi