Kaymakam Cıdıroğlu öğrencilerle birlikte çöp toplama etkinliğine katıldı

Daha Temiz bir Kızıltepe için ve çocuklarda çevreyi temiz tutmanın önemine değinmek için Kaymakam Fatih Cıdıroğlu öğrencilerle birlikte çöp topladı. Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak ve çevreyi temiz tutmanın önemine değinmek amacıyla Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülecek bir protokole imza atıldı.Belediyeden yapılan açıklamada “Bu protokol ile çocuklarda çevre bilinci […]

Kaymakam Cıdıroğlu öğrencilerle birlikte çöp toplama etkinliğine katıldı
Kaymakam Cıdıroğlu öğrencilerle birlikte çöp toplama etkinliğine katıldı
Selman Güneş
  • 24 Kasım 2022 10:24

Daha Temiz bir Kızıltepe için ve çocuklarda çevreyi temiz tutmanın önemine değinmek için Kaymakam Fatih Cıdıroğlu öğrencilerle birlikte çöp topladı.


Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak ve çevreyi temiz tutmanın önemine değinmek amacıyla Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülecek bir protokole imza atıldı.
Belediyeden yapılan açıklamada “Bu protokol ile çocuklarda çevre bilinci oluşturmak, çevremizi temiz tutmanın önemini kavratmak, çevreyi temiz tutmayı kalıcı bir davranış haline getirmek, doğayı korumanın önemini kavratmak amaçlanıyor.

Bu amaç doğrultusunda Kızıltepe Belediye Başkanlığı ve Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yürütülecek bu protokol ile Kızıltepe ilçesi eğitim kurumlarında bulunan öğrencilere; çevre bilinci konusunda eğitim vermek, çöp toplama faaliyeti ile rol model oluşturmak, yapılacak eğitim faaliyetleriyle temizliğin sağlık açısından önemini anlatmak, yaşam alanlarının ortak olduğunu ve korunması gerektiğini öğretmek, katı atıkların çevreye verdiği zarar konusunda bilgi vermek amacıyla birtakım seminerler verilecektir.


Bu protokol ile Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli personellerimiz tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği okullarda haftanın bir günü, bir ders saati (40 dakika) “Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşturmak ve Çevreyi Temiz Tutmanın Önemi“ konulu seminer verilecektir. Bu kapsamda ilk belirlenen okul 23 Nisan İlköğretim Okulu oldu.23 Nisan İlköğretim Okulu öğrencilerine çevre bilincini aşılamak ve çevre temizliğinin önemini öğretmek amacıyla birtakım seminerler verildi. Ardından çöp toplama faaliyeti ile rol model oluşturmak amacıyla da 23 Nisan ilköğretim okulunun bulunduğu yerden ilçemiz Cumhuriyet Meydanı’na kadar Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu’nun da katılımıyla çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.” ifadelerine yer verildi.