Kaymakam Çam’dan Kurban Bayramı Mesajı

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Bayramların barışın ve kardeşliğin sembolü olduğunu belirten Hüseyin Çam, şunları söyledi: “Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’na bizleri kavuşturan Rabbime hamd-ü senalar olsun.  Bu yıl da bayramı hep birlikte sevdiklerimizle geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı bizlere; sadakat ve teslimiyetini […]

Kaymakam Çam’dan Kurban Bayramı Mesajı
Kaymakam Çam’dan Kurban Bayramı Mesajı
Selman Güneş
  • Yayınlanma8 Temmuz 2022 12:22
  • Güncelleme8 Temmuz 2022 13:09

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Bayramların barışın ve kardeşliğin sembolü olduğunu belirten Hüseyin Çam, şunları söyledi: “Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’na bizleri kavuşturan Rabbime hamd-ü senalar olsun.  Bu yıl da bayramı hep birlikte sevdiklerimizle geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı bizlere; sadakat ve teslimiyetini hatırlatır. Bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşması, diğer yandan dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesini ön görür. Sevinmek kadar, sevindirmenin de önemli olduğu bayramlarda; yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlarla, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizler ile tedaviye muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ziyaret edilerek hatırlanması ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu manevi değerlerimizi çocuklarımızın zihinlerine de nakşetmeliyiz.


Özünde yardımlaşma ve paylaşmanın olduğu bayramlarımız barışın ve kardeşliğin sembolüdür.  Bayram süresince tatil, akraba ve aile ziyareti maksadıyla yollara düşen hemşehrilerimizin trafik kurallarına uymalarını, herhangi bir kaza bela olmaksızın gidecekleri yerlere ulaşmalarını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kızıltepeli hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Sizi size sizi Allah’a emanet ediyorum.”