Kaymakam Aytemür: “Turizme çok büyük önem veriyoruz”

Mardin’in doğa güzelliğiyle, tarihi ve kültürel mekanlarıyla ön plana çıkan Derik, ilçesi ilk turist kafilesini ağırladı. 25 kişilik ilk kafileyi Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür karşıladı. İlk turist kafilesi çiçeklerle karşılandı Diyarbakır’dan Derik’e   yapılan gezi ile gelen 25 kişilik turist kafilesini Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür karşıladı. Derik’in doğa güzelliği, tarihi […]

Kaymakam Aytemür: “Turizme çok büyük önem veriyoruz”
Kaymakam Aytemür: “Turizme çok büyük önem veriyoruz”
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Mart 2021 14:00

Mardin’in doğa güzelliğiyle, tarihi ve kültürel mekanlarıyla ön plana çıkan Derik, ilçesi ilk turist kafilesini ağırladı. 25 kişilik ilk kafileyi Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür karşıladı.

İlk turist kafilesi çiçeklerle karşılandı

Diyarbakır’dan Derik’e   yapılan gezi ile gelen 25 kişilik turist kafilesini Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür karşıladı. Derik’in doğa güzelliği, tarihi mekanları ve zeytin bahçeleriyle, bir cazibe merkezi  haline geldiğini vurgulayan Kaymakam Aytemür, turistler ile yaptığı konuşmada şunları söyledi:  “Öncelikle ilçemize misafir olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Turizme çok büyük önem veriyoruz. İlçemiz Derik’in sahip olduğu güzellikleri ülkemize en iyi şekilde tanıtmak için çaba gösteriyoruz, amacımız yürütülen çalışmalarla ilçemize daha fazla turist çekmektir” dedi.

İlçeye gelen turistler daha sonra kentin tarihi yerlerini ziyaret etti. Turistler, burada dünyanın en uzun adamı unvanlı kişisi olan Sultan Kösen ile hatıra fotoğrafı çektirdi.