Katliam gibi kazada şehit olmuştu, memleketine uğurlandı

Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen kazada yaralılara yardım ederken freni arızalanan başka bir tırın çarpması sonucu şehit olan polis memuru Yahya Ergin (33) düzenlenen törenle memleketi Çanakkale’ye uğurlandı. Edinilen bilgiye göre; Derik ilçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Grup Amirliği kadrosunda görevli polis memuru Yahya Ergin, ölümlü trafik kazasına müdahale için olay yerine gitmişti. Ergin, freni […]

Katliam gibi kazada şehit olmuştu, memleketine uğurlandı
Katliam gibi kazada şehit olmuştu, memleketine uğurlandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Ağustos 2022 10:05

Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen kazada yaralılara yardım ederken freni arızalanan başka bir tırın çarpması sonucu şehit olan polis memuru Yahya Ergin (33) düzenlenen törenle memleketi Çanakkale’ye uğurlandı.

Edinilen bilgiye göre; Derik ilçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Grup Amirliği kadrosunda görevli polis memuru Yahya Ergin, ölümlü trafik kazasına müdahale için olay yerine gitmişti. Ergin, freni patlayan tırın alana girmesi sonucu şehit oldu.

Ergin için Mardin Havalimanı’nda tören düzenlendi. Törene, şehidin yakınlarının yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş ve polis memurları katıldı.

Törenin ardından şehit Yahya Ergin’in cenazesi uçakla memleketi Çanakkale’ye uğurlandı.