Karamollaoğlu, partisinin Kızıltepe İlçe Kongresi’ne katıldı

Mardin’de partisinin Kızıltepe 4. Olağan Kongresi’ne katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni üyelere rozet taktı, esnaf ziyareti yaptı, STK başkanlarıyla bir araya geldi. Tek liste ile gidilen ve mevcut başkan Hacı İlhan’ın güven tazelediği kongrede konuşan Karamollaoğlu, Memlekette her insana iş temin edecek adımları atmakla mükellef olduklarını belirterek, “3 tane adam burada ona […]

Karamollaoğlu, partisinin Kızıltepe İlçe Kongresi’ne katıldı
Karamollaoğlu, partisinin Kızıltepe İlçe Kongresi’ne katıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Eylül 2021 22:46
  • Güncelleme25 Eylül 2021 22:47

Mardin’de partisinin Kızıltepe 4. Olağan Kongresi’ne katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni üyelere rozet taktı, esnaf ziyareti yaptı, STK başkanlarıyla bir araya geldi.

Tek liste ile gidilen ve mevcut başkan Hacı İlhan’ın güven tazelediği kongrede konuşan Karamollaoğlu, Memlekette her insana iş temin edecek adımları atmakla mükellef olduklarını belirterek, “3 tane adam burada ona da iş bulamayacağız. Hayır arkadaş! O 3 kişiye de iş bulacak adımları atmak bizim görevimiz. Bu nereden geçiyor? Türkiye’nin eğer güçlenmesini, zenginleşmesini istiyorsak üretime dönük yatırımlara destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Üretime dönük yatırımların yapılması gerektiğini, başta tarımın geldiğini, tarımı en verimli yapılması için gayret göstereceklerini aktaran Karamollaoğlu, tarım girdilerinin üzerindeki bütün vergilerin kalkacağını, mazot, gübre ve elektrikte vergi olmayacağını kaydetti.

Karamollaoğlu, “Tarım en önemli meselemiz. Bu bölgede en çok ihtiyacı olan tarım çalışmalarının verimli hale getirilmesi. Bunu sağlayalım. Buralar birdenbire zenginleşir. Başka sahalarda yatırım yapacak imkânlar ortaya çıkar. Bu yatırımları yaparken sadece batı Anadolu’ya, İstanbul, İzmir, Kocaeli buralara tahsis edemeyiz. Bu yatırımları ülke sathına yaymakla mükellefiz.”

Yeni organize sanayi bölgelerinin yapılması gerektiğini, bölgede yeni yatırımların yapılabilmesi için büyük yatırımları seferber edeceklerini dile getiren Karamollaoğlu, yeri geldiğinde faizsiz ve çok büyük kredileri, hatta devleti ortak ederek müteşebbislerin hizmetine sunacaklarını anlattı.

Asgari ücretin bugünkü gibi 3 bin 500-4 bin lira civarında kalmayacağını, en az 10 bin liraya çıkacağını belirten Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mutlaka belli bir zaman sonra asgari ücret Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi toplumun bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir seviyeye yükselecek. Emin olun bu mümkün. Başka türlü kalkınma olmaz. Kalkınmış olmak için bizim pazarımızın zenginleşmesine ihtiyaç var. Yani esnaf zenginleşecek, esnaf gelişecek büyüyecek. Bu ne demektir. Talep artıyor demektir. Esnaf vatandaşın talebini karşılayabilmek için yatırımcıya ‘Daha fazla şu maldan istiyorum’ diyecek. O zaman yatırımcı kendi yatırımını geliştirecek, yeni yatırımcılar ortaya çıkacak, yeni istihdam sahaları açılacak ve böylece gelişme başlayacak.”

Konuşmasının ardından İlçe başkanı Hacı İlhan tarafından kendisine hediye edilen yöreye özgü işlemeli bakır tepsi hediye edilen SP Genel başkan Temel Karamollaoğlu, patiye yeni katılan üyelere rosetlerini yakalarına takarak tebrik etti. Karamollaoğlu, daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda esnafı ziyaret etti. Esnaf ziyaretinin ardından bir düğün salonunda kentteki sivil toplum kuruluşları ile toplantı gerçekleştirdi.

Tek liste ile gidilen Saadet Partisi Kızıltepe 4. Olağan Kongresi’nde mevut başkan Hacı İlhan güven tazeledi.